»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   استقلال – پیکان؛ پرگل‌ترین بازی‌ها/ شفر به دنبال پیروزی شماره ۱۰
۲۹ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱:۳۴

استقلال – پیکان؛ پرگل‌ترین بازی‌ها/ شفر به دنبال پیروزی شماره ۱۰


عملکرد تیم فوتبال استقلال در همه هفته‌های دوازدهم ادوار گذشته لیگ برتر خوب بوده تا جایی که آنها در هفته‌های دوازدهم تنها دو بار طعم شکست را چشیده‌اند.

به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال تهران در هفته دوازدهم لیگ برتر میهمان تیم سیاه جامگان است. آبی پوشان در ۱۶ دوره گذشته لیگ های برتر ۱۶ بار در هفته‌های دوازدهم به میدان رفته اند که حاصل این ۱۶ بازی ۹ پیروزی، ۵ مساوی و تنها ۲ شکست بوده است. آنها در این بازی ها ۲۰ گل زده و ۱۱ گل دریافت کرده اند و در مجموع نیز ۳۲ امتیاز به دست آورده‌اند و از نظر نسبتی نیز موفق شده‌اند ۶۷ درصد از کل امتیازات ممکن در این هفته را کسب کرده باشند.

* یازدهمین بازی خارج از خانه
تیم استقلال در هفته‌های دوازدهم ادوار گذشته در ۶ بازی میزبان بوده و در ۱۰ بازی میهمان و در لیگ هفدهم این تیم برای یازدهمین بار در این هفته در نقش تیم میهمان به میدان خواهد رفت. 

جالب اینجاست که آبی پوشان با ۴ بازی کمتر خانگی در این هفته ها، امتیازاتی که در بازی‌های خانگی و خارج از خانه شان به دست آورده‌اند مساوی است.

* بیشترین بازی با پیکان، استقلال اهواز و اهوازی ها
آبی پوشان در مجموع ۱۶ باری که در ۱۶ دوره گذشته لیگ برتر در هفته‌های دوازدهم به میدان رفته‌اند، ۳ بار با تیم های استقلال اهواز و پیکان بازی داشته‌اند که این بیشترین تعداد بازی این تیم با تیمی دیگر در هفته‌های دوازدهم است. آنها یکبار هم در این هفته‌ها با تیم فولاد خوزستان دیدار داشته‌اند تا دیدار با تیم‌های اهوازی را نیز بیش از سایر شهرها در این هفته ها تجربه کرده باشند.

تراکتورسازی، ملوان و پیکان هم با دو بازی با آبی پوشان در این هفته‌ها در رده دوم این جدول فرضی قرار دارند. استقلالی‌ها به جز این سه تیم با تیم های شهید قندی یزد، مس سرچشمه،  پاس همدان، پدیده مشهد و صبای قم هم یک بازی در هفته‌های دوازدهم داشته‌اند. 

* حریفان هفته دوازدهم استقلال سقوط کرده یا منحل شده‌اند
کمتر تیمی است که در هفته‌های دوازدهم با آبی پوشان دیدار داشته در حال حاضر در لیگ برتر حضور باشد. بسیاری از این تیم ها مثل استقلال اهواز، ملوان، پاس همدان و صبا به لیگ های پایین تر سقوط کرده‌اند و یا مثل مس سرچشمه و شهید قندی یزد به طور کلی منحل شده‌اند.

تراکتورسازی، پیکان، فولاد و پدیده تیم‌هایی هستند که با استقلال در این هفته ها بازی کرده‌اند و در حال حاضر هم در لیگ برتر حضور دارند. 

* بهترین نتیجه مقابل پیکان
بهترین نتیجه‌ای که استقلال در هفته‌های دوازدهم به دست آورده، پیروزی با نتیجه ۳ بر یک مقابل پیکان است. آبی‌ها در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۸۰ و در حالی که میهمان تیم پیکان محسوب می‌شدند موفق شدند با گل‌های سیروس دینمحمدی، فراز فاطمی و مجاهد خذیراوی تیم پیکان را مغلوب کنند.

استقلال یکبار دیگر مقابل پیکان در هفته دوازدهم به پیروزی با ۳ گل دست یافت که البته نتیجه آن بازی در ورزشگاه آزادی ۳ بر ۲ به سود آبی پوشان بود.

* برهانی و تنها هت‌تریک در هفته دوازدهم
آبی پوشان یکبار شاهد هت‌تریک در هفته‌های دوازدهم بودند که آن هم به دیدار این تیم برابر پیکان در تاریخ ۶/۸/۸۶ باز می‌گردد. در آن بازی آرش برهانی ۳ بار برای تیمش گلزنی کرد تا تنها هت‌تریک آبی‌ها در هفته‌های دوازدهم در آن بازی شکل گرفته باشد.

* برهانی آقای گل هفته‌های دوازدهم استقلال
آبی پوشان در ۱۶ بازی در هفته‌های دوازدهم ادوار گذشته در مجموع ۲۰ بار موفق به گلزنی شده‌اند که در این میان سهم آرش برهانی با ۴ گل بیش از سایر بازیکنان این تیم است. نکته جالب اینجاست که برهانی هر ۴ گل خود را در این هفته‌ها به تیم پیکان زده است. 

میلاد میدواودی هم با زدن ۲ گل در هفته‌های دوازدهم بعد از برهانی بهترین گلزن این تیم در این  هفته‌ها بوده است. علیرضا منصوریان، رضا عنایتی، سیاوش اکبرپور، حنیف عمران‌زاده، سیروس دینمحمدی، فراز فاطمی، مجاهد خذیراوی، محسن یوسفی، محمد نوازی، سجاد شهباززاده، جابر انصاری، پرو پئیچ، کاوه رضایی و علی قربانی دیگر بازیکنانی هستند که برای استقلال در این هفته ها گلزنی کردند. 

از میان این بازیکنان تنها شهباززاده، قربانی و انصاری در حال حاضر در تیم استقلال حضور دارند و شانس این را دارند که تعداد گلهای خود در این هفته‌ها را افزایش دهند.

* شکست‌های استقلال
آبی پوشان در هفته‌های دوازدهم تنها دو بار تن به شکست داده‌اند که هر دو شکست هم در بازی‌های خارج از خانه این تیم شکل گرفته است. 

اولین شکست آبی پوشان در هفته‌های دوازدهم به ۹/۸/۸۶ باز می‌گردد که آبی پوشان مقابل پیکان تهران تن به شکست ۳-۲ دادند. گل‌های استقلال را در این بازی نوازی و برهانی به ثمر رساندند. دومین شکست این تیم هفته‌های دوازدهم مقابل تراکتورسازی اتفاق افتاد. در دیداری که در تاریخ ۲۹/۷/۹۱ بین دو تیم برگزار شد استقلال با با ۲ گل مغلوب میزبان خود شد.

* مشهد در کنار تبریز و اهواز
استقلالی‌ها در ادوار گذشته لیگ برتر در هفته‌های دوازدهم دو بار به تبریز و دو بار به اهواز سفر داشته‌اند که این بیشترین حضور این تیم در شهری به جز تهران در این هفته‌ها است. آبی پوشان یکبار هم در سنوات گذشته در این هفته‌ها در مشهد بازی کرده بودند که بازی این هفته استقلال دومین حضور این تیم در مشهد در همه هفته‌های دوازدهم دوره‌های گذشته به حساب می‌آید.

* استقلال-پیکان با رکورد بیشترین گل
استقلال در مجموع ۳ بار با پیکان در هفته های دوازدهم دیدار داشته که در این ۳ بازی ۱۴ گل رد و بدل شده است تا پرگل ترین دیدارهای استقلال در هفته های دوازدهم به تقابل این تیم با پیکان بازگردد. از این ۱۴ گل ۸ و سهم تیم پیکان ۶ گل بوده است. استقلالی ها دو بار پیکان را شکست داده اند و پیکان نیز یکبار موفق به شکست دادن استقلال شده است.

در تقابل های استقلال و پیکان همواره تیم های پیروز ۳ گل به ثمر رسانده اند. همچنین نتیجه ۳-۲ در این بازی ها ۲ بار تکرار شده است که این نیز هم پر تکرار ترین نتیجه بین دو تیم و هم پر تکرار ترین نتیجه برای تیم استقلال در هفته های دوازدهم است. 

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

سفیر کشور برزیل در ایران از تلاشش برای کشاندن تیم ملی فوتبال برزیل به تهران و برگزاری بازی تدارکاتی با تیم ایران خبر داد. به نقل از مهر و به نقل از فدراسیون فوتبال، رودریگو دی آزردو سانتوس سفیر برزیل...
نیمه نخست دیدار دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان با نتجیه مساوی بدون گل خاتمه یافت. به نقل از مهر، در تنها دیدار باقی مانده از نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر از ساعت ۱۶:۱۵ و در ورزشگاه...
تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار معوقه برابر صنعت نفت آبادان در لیگ برتر به برتری رسید تا مقتدرانه نیم فصل اول لیگ را به پایان برساند.به نقل از مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در یک دیدار معوقه از هفته هشتم لیگ...
سرمربی تیم فوتبال بادران گفت: روز جمعه دیدار سختی برابر پرسپولیس خواهیم داشت و باید هوشیارانه بازی کنیم.به نقل از مهر، محمد ربیعی در حاشیه حضورش در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی پرسپولیس - صنعت نفت گفت: پرسپولیس بازی زیبایی...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب