»   پرسپولیس  »   استقلال و شخصيت آسيايی‌اش
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۳

استقلال و شخصيت آسيايی‌اش

در فوتبال استقلال یك نكاتی وجود دارد كه بازیهای این تیم را متفاوت و متمایز میكند! در فوتبال استقلال، بازی را از اول تا به آخر «كنترل» شده‌تر مییابیم! در بازیهای استقلال، مربی را - یعنی سرمربی را - بیشتر میبینیم و نقش او را، برجسته مییابیم!

1- علیرضا منصوریان، مهر و امضای خود را برجسته‌تر، پررنگ‌تر و شاخص‌تر پای بازی تیمش كوبیده است! استقلال، بازی به بازی بیشتر و بیشتر، به تیم مربیمحوری بدل میشود! به تیمی كه از نظر ذهنی، به یگانگی عمومی و به درك همگانی زیادتری «مسلح» میشود!

آری و باز هم آری! استقلال از تفكرات خودویژه‌اش، از سلیقه خاصش به عنوان و به مثابه نوعی اسلحه، آن هم اسلحه‌ای به شدت مؤثر و تعیین كننده استفاده میكند! استقلال، از حداقل‌ها، بهره‌ای حداكثری عاید خود میكند!

در تیم استقلال، خبری از خرابكاریهای مفرط و از فرصت‌سوزیهای پرشمار نیست! در تیم استقلال، نمیتوان 10 گل را نزد تا یك گل زد! در تیم استقلال حفظ دروازه اهمیت به‌سزایی دارد! در تیم استقلال، با یك گل بردن، ویژگی و هنری بزرگ است! در تیم استقلال، بازی مالكانه و حفظ توپ از نكته‌های بارز استراتژیك است كه مفهومی متفاوت دارند!

استقلال مورد نظر منصوریان را برابر «التعاون» عربستان دیدیم! یك تیم زرنگ! یك تیم زیرك! تیمی كه انرژی خود را هدر نمیدهد! تیمی كه برای گل زدن و برای برنده شدن سر خود را به دیوار نمیزند!

2- التعاون، به قدرت دفاعی متمركز و به نیروی دفاعی «سیال» استقلال باخت! منصوریان یك پنج‌ضلعی خوش‌تراش را در قلب دیواره دفاعیاش جای داده!

رحمتی كه كار خودش را خوب بلد است! جان‌واریو و پادوانی كه هوا و زمین را به تسخیر خود درآورده‌اند! ابراهیمی و نورافكن كه پشت هجده قدم را مین‌گذاری میكنند! شوت میزنند! گل میزنند! پاس گل هم میدهند! و نیز «خسرو»ی كاربلد را به حركت درمیآورند!

منصوریان برای استقلال، یك خوشبختی دیگر هم ساخته است! ساختن زوج «كاوه و جابر»! زوج همه‌كاره! زوج دریبل‌زن! زوج شوت‌زن! زوج سرزن! زوج گلزن! زوج پاسور! زوج آتشپاره! منصوریان داشته‌های خوبی دارد و راه استفاده از سرمایه انسانیاش را بلد است!

3- استقلال منصوریان، قدر گل‌هایی را كه میزند، حتی قدر گل‌هایی كه هنوز نزده است را میداند! استقلال در این راه، گاهی دچار افراط میشود و گاهی دچار تفریط! برای استقلال، گاهی جای هدف با وسیله عوض میشود و این نكته‌ای است كه از نظر آقای سرمربی نباید دور بماند!

عیب بازی استقلال، برابر التعاون، بیشتر در همین احتیاط افراطی به چشم خورد و الا تیم منصوریان، یعنی تیمی كه كاوه رضایی را دارد، نورافكن و ابراهیمی و خسرو را دارد، برزای، جابر قربانی و زكیپور را دارد، چه كم دارد؟

***

استقلال در لیگ آسیا، تیم پخته‌تری است ولی باید به این تیم فرصت داد! استقلالی بهتر كه مدیریت داناتر، عاقل‌تر، میدان‌دیده‌تر و دریادل‌تری هم داشته باشد، در راه است.

استقلال قویتر در لیگ آسیا هم یك حریف است، برای همه حریفان، استقلال لقمه گلوگیری است!

آخرین مطالب این بخش پرسپولیس

احسان خراسانی نوشت؛ فاصله بین دفاع و هافبک بسیار زیاد شده بود. درست مثل فاصله تیمی که روی زمین چمن ورزشگاه بن‌زاید داشت برای تاریخ‌سازی تلاش می‌کرد تا تیمی که همین چند وقت پیش روی همین چمن تاریخ را ساخته...
فرهاد عشوندی : علی‌اکبر طاهری حالا خیلی عریان رودرروی هواداران پرسپولیس است. او که در دو سه سال اخیر مدام با موفقیت های تیم می توانست ژست مدیر پیروز را بگیرد، حالا عیار مدیریتی اش نمایان شده است. در همه...
قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در کوالالامپور مالزی برگزار شد و هشت تیم راه یافته به این مرحله حریفانشان را شناختند. بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته تیم فوتبال پرسپولیس باید برابر الاهلی عربستان به میدان برود. سایت العاجل...
مهدی طارمی با پشنهادات متعددی از تیم‌های قطری، چینی و اروپایی مواجه شده است واز این‌رو بعد از بازی با لخویا برای جدایی از پرسپولیس با مسئولان این باشگاه دیدار خواهد کرد. آقای گل لیگ شانزدهم به دنبال این است که...


  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام اشتباه بود دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام تو فکر میکنی کیه دانلود آهنگ جدید اشوان به نام منو دریاب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب