»   پرسپولیس  »   استقلال و شخصيت آسيايی‌اش
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۳

استقلال و شخصيت آسيايی‌اش

در فوتبال استقلال یك نكاتی وجود دارد كه بازیهای این تیم را متفاوت و متمایز میكند! در فوتبال استقلال، بازی را از اول تا به آخر «كنترل» شده‌تر مییابیم! در بازیهای استقلال، مربی را - یعنی سرمربی را - بیشتر میبینیم و نقش او را، برجسته مییابیم!

1- علیرضا منصوریان، مهر و امضای خود را برجسته‌تر، پررنگ‌تر و شاخص‌تر پای بازی تیمش كوبیده است! استقلال، بازی به بازی بیشتر و بیشتر، به تیم مربیمحوری بدل میشود! به تیمی كه از نظر ذهنی، به یگانگی عمومی و به درك همگانی زیادتری «مسلح» میشود!

آری و باز هم آری! استقلال از تفكرات خودویژه‌اش، از سلیقه خاصش به عنوان و به مثابه نوعی اسلحه، آن هم اسلحه‌ای به شدت مؤثر و تعیین كننده استفاده میكند! استقلال، از حداقل‌ها، بهره‌ای حداكثری عاید خود میكند!

در تیم استقلال، خبری از خرابكاریهای مفرط و از فرصت‌سوزیهای پرشمار نیست! در تیم استقلال، نمیتوان 10 گل را نزد تا یك گل زد! در تیم استقلال حفظ دروازه اهمیت به‌سزایی دارد! در تیم استقلال، با یك گل بردن، ویژگی و هنری بزرگ است! در تیم استقلال، بازی مالكانه و حفظ توپ از نكته‌های بارز استراتژیك است كه مفهومی متفاوت دارند!

استقلال مورد نظر منصوریان را برابر «التعاون» عربستان دیدیم! یك تیم زرنگ! یك تیم زیرك! تیمی كه انرژی خود را هدر نمیدهد! تیمی كه برای گل زدن و برای برنده شدن سر خود را به دیوار نمیزند!

2- التعاون، به قدرت دفاعی متمركز و به نیروی دفاعی «سیال» استقلال باخت! منصوریان یك پنج‌ضلعی خوش‌تراش را در قلب دیواره دفاعیاش جای داده!

رحمتی كه كار خودش را خوب بلد است! جان‌واریو و پادوانی كه هوا و زمین را به تسخیر خود درآورده‌اند! ابراهیمی و نورافكن كه پشت هجده قدم را مین‌گذاری میكنند! شوت میزنند! گل میزنند! پاس گل هم میدهند! و نیز «خسرو»ی كاربلد را به حركت درمیآورند!

منصوریان برای استقلال، یك خوشبختی دیگر هم ساخته است! ساختن زوج «كاوه و جابر»! زوج همه‌كاره! زوج دریبل‌زن! زوج شوت‌زن! زوج سرزن! زوج گلزن! زوج پاسور! زوج آتشپاره! منصوریان داشته‌های خوبی دارد و راه استفاده از سرمایه انسانیاش را بلد است!

3- استقلال منصوریان، قدر گل‌هایی را كه میزند، حتی قدر گل‌هایی كه هنوز نزده است را میداند! استقلال در این راه، گاهی دچار افراط میشود و گاهی دچار تفریط! برای استقلال، گاهی جای هدف با وسیله عوض میشود و این نكته‌ای است كه از نظر آقای سرمربی نباید دور بماند!

عیب بازی استقلال، برابر التعاون، بیشتر در همین احتیاط افراطی به چشم خورد و الا تیم منصوریان، یعنی تیمی كه كاوه رضایی را دارد، نورافكن و ابراهیمی و خسرو را دارد، برزای، جابر قربانی و زكیپور را دارد، چه كم دارد؟

***

استقلال در لیگ آسیا، تیم پخته‌تری است ولی باید به این تیم فرصت داد! استقلالی بهتر كه مدیریت داناتر، عاقل‌تر، میدان‌دیده‌تر و دریادل‌تری هم داشته باشد، در راه است.

استقلال قویتر در لیگ آسیا هم یك حریف است، برای همه حریفان، استقلال لقمه گلوگیری است!


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش پرسپولیس

قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در کوالالامپور مالزی برگزار شد و هشت تیم راه یافته به این مرحله حریفانشان را شناختند. بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته تیم فوتبال پرسپولیس باید برابر الاهلی عربستان به میدان برود. سایت العاجل...
مهدی طارمی با پشنهادات متعددی از تیم‌های قطری، چینی و اروپایی مواجه شده است واز این‌رو بعد از بازی با لخویا برای جدایی از پرسپولیس با مسئولان این باشگاه دیدار خواهد کرد. آقای گل لیگ شانزدهم به دنبال این است که...
کامیابی نیا که به عنوان هافبک دفاعی یکی از مهم ترین مهره های تیم برانکو محسوب می شود در هفته های اخیر دو بار با مشکل در رفتگی کتف مواجه شده است.شدت مصدومیت کمال به حدی است که ممکن است...
رفیعی پنج مرتبه موفق به دریبل بازیكنان الوحده شد. در كل مدافعان الوحده لذت‌بخش‌ترین حریف برای سروش هستند چرا كه در دور رفت هم سروش در هیچ مسابقه‌ای به اندازه بازی با الوحده دریبل موفق ثبت نكرده بود. سروش مقابل...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب