ملوان در روز اشتباهات دروازه بان استقلال با 3 امتیاز از میدان اهواز خارج شد

سایت گل-

استقلال خوزستان صفر – ملوان انزلی 2

گل ها: سیامک کورشی (54) جلال رافخایی (61- پنالتی)

هفته نوزدهم لیگ برتر- ورزشگاه تختی اهواز

پنجشنبه 28 آذر – ساعت: 15

داور: بابک وسیله بر

اخطار: پرویز کریمی (استقلال)

تماشاگر: حدود هزار نفر

استقلال خوزستان: پرویز کریمی، فرزاد جعفری، محمد طیبی، موسی کولیبالی، سعید چاه جویی (63- مهدی خیری)، محمد ابراهیم خسروی، ایمان مبعلی، محمد تیغ نورد، ابراهیم صالحی (52- عادل کلاه کج)، محمد اوسانی کرد (79- حسین کعبی) و میلاد میداودی.

سرمربی: عبدالله ویسی

ملوان انزلی: ایمان صادقی، مهدی شیری، سیامک کوروشی، احمد آهی، عزیز معبودی، سعید یوسف زاده، مازیار زارع، امیر حسین فشنگچی، شاهین ثاقبی (81- سعید عزت اللهی)، سهیل رحمانی (46- احمد مهدی زاده) و سید جلال رافخایی (73- مهدی دغاغله).

سرمربی: دراگان اسکوچیچ

 

نیمه اول: استقلال خوزستان در نیمه نخست برتر از تیم مهمان نشان داد. بعد از تنها حمله خطرناک ملوان و ضربه جلال رافخایی که از کنار دروازه به اوت رفت، استقلال بر بازی مسلط شد. تیم اهوازی با مثلث تهاجمی میداودی، صالحی و اوسانی به خط دفاعی ملوان فشار آورده و چند موقعیت گلزنی خلق کرد. ضربات تیغ نورد و اوسانی که با واکنش های تماشایی ایمان صادقی راهی کرنر شدند، از جمله فرصت های خطرناک استقلال بودند.

ملوان انزلی بعد از باخت خانگی به راه آهن، با ترکیب و شیوه احتیاط آمیز مقابل میزبان جنوبی صف آرایی کرده و با تجمع در یک سوم دفاعی سعی در بستن راه های نفوذ استقلالی ها و استفاده از ضد حملات داشت. ملوان البته روی ضربات کرنر استقلال آسیب پذیر نشان داد ولی استقلالی ها نتوانستند از اشتباهات مردان ملوان در دفع توپ به هنگام ضربات کرنر ارسالی مبعلی استفاده کنند.

نیمه دوم: استقلال این نیمه را هم تهاجمی آغاز کرد اما به فاصله چند دقیقه از شروع نیمه دوم، ورق به سود ملوان برگشت. سپیدپوشان انزلی در یک ضربه شروع مجدد به گل رسیدند و پس از آن بود که ملوان با استفاده از آشفتگی خط دفاعی استقلال به دروازه حریف نزدیک می شد. تیم مهمان به فاصله چند دقیقه از گل اول توانست برای دومین بار با استفاده از خروج های بی موقع پرویز کریمی دروازه بان استقلال به گل برسد.

بعد از این گل، ملوان به اداره بازی پرداخت. استقلال نیز با همه نفراتش در نیمه زمین ملوان خیمه زده و به ارسال متوالی توپ از جناحین می پرداخت که تمامی این ارسال ها با قدرت سرزنی مدافعان میانی ملوان بی اثر شد. انزلی چی ها همچنین روی ضدحملات سریع می توانستند به گل سوم هم برسند اما ضربه مهدی شیری اوقات تلف شده به خارج رفت تا بازی با همان دو گل به سود ملوان تمام شود.

 شرح گل ها:

0-1 (ملوان): یک ضربه آزاد نصیب ملوان شد. امیرحسین فشنگچی توپ را پشت مدافعان استقلال انداخت و در شرایطی که پرویز کریمی خروجی ناقص داشت، سیامک کورشی با ضربه ای آرام توپ را از خط دروازه میزبان عبور داد.

0-2 (ملوان): در یک ضدحمله سریع، توپ در گوشه محوطه جریمه به جلال رافخایی رسید که خروج و خطای پرویز کریمی دروازه بان استقلال یک پنالتی به ملوان هدیه داد تا رافخایی ضربه پنالتی را تبدیل به گل دوم ملوان کند.

بازیکن برتر:

سیامک کورشی در کارهای دفاعی بسیار کم اشتباه ظاهر شد و روز خوبی را پشت سر گذاشت. کورشی همچنین در شرایطی که تیم میزبان سوار بازی بود، با به ثمر رساندن گل اول ملوان روند بازی را تغییر داده و پایه گذار پیروزی سپیدپوشان شد.

اتفاقات ویژه:

1) در دقیقه 43 و به دنبال خطای مازیار زارع روی ابراهیم خسروی، درگیری لفظی شدیدی بین زارع و تیغ نورد بازیکن استقلال پیش آمد که دخالت سایر بازیکنان مانع از گسترش درگیری شد.

2) استقلال خوزستان که در 4 مسابقه قبلی فقط 2 گل دریافت کرده و عملکرد دفاعی خوبی داشت، امروز برابر ملوان 2 گل خورد و بازنده شد.

3) امیرحسین فشنگچی نهمین پاس گل خود را در لیگ سیزدهم ارسال کرد تا کماکان گلسازترین بازیکن این فصل باشد.