»   اخبار شهرستان ها  »   استقبال اردبیلی‌ها از اسامی ائمه در نامگذاری
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۲:۰۶

استقبال اردبیلی‌ها از اسامی ائمه در نامگذاری

 مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: براساس فراوانی نامگذاری‌ها در یک سال اخیر به نظر می‌رسد ایرانی‌ها از نام ائمه اطهار (ع) برای اسم گذاشتن بر روی فرزندانشان استقبال کردند.

اردبیل نیوز: عبدالله امینی عصر امروز در نشست مطبوعاتی با جمعی از خبرنگاران با یادآوری این مطلب اظهار داشت: این فراوانی انتخاب از سوی اهالی استان نشان می‌دهد که همچنان مردم مؤمن و وفادار اردبیل در نام نهادن بر فرزندانشان به اسامی ائمه اطهار (ع) متوسل شده و از این الگو بهره می‌برند.

وی تصریح کرد: در این بین بیشترین نامگذاری در یک سال اخیر برای فرزندان پسر امیرعلی و فرزندان دختر نیز زهرا بوده است که ما بیش از 746 مورد نامگذاری امیرعلی و 734 بار نامگذاری زهرا را بر روی فرزندان و ثبت رسمی آن در شناسنامه شاهد بودیم.

امینی خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد اقبال و توجه به این اسامی همچنان رو به افزایش است و آمارهای 1.5 ماه اخیر نیز حکایت از این اقبال عمومی مردم دارد.

این مسئول اضافه کرد: در گروه دختران فاطمه در ردیف دوم انتخاب قرار دارد و ابوالفضل نیز در گروه پسران بیشترین انتخاب خانواده‌ها است.

وی بیان کرد: ‌به طوریکه بیش از 500 مورد نامگذاری دختران را با نام فاطمه و بیش از 515 مورد نامگذاری پسران را نیز به نام ابوالفضل شاهد هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل ثبت احوال استان ضرورت ثبت ولادت و وفات را در مهلت مقرر یادآور شد و ادامه داد‌: در فروردین ماه امسال تعداد زیادی از ادارات ثبت احوال استان 100 درصد ثبت ولادت و وفات خود را در مهلت قانونی انجام دادند.

امینی یادآور شد:‌ این امر نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی‌ها به سمت به روز رسانی اطلاعات و آمار است که امیدواریم در این زمینه اقدامات و حرکت‌ها به سمت برنامه‌ریزی درست باشد.

وی در ادامه گفت: بیش از 94 درصد از اسناد ولادت و وفات در این مدت آرشیو شده و در ثبت احوال استان بارگذاری و مورد بهره‌برداری تمام مراکز ثبت احوال قرار گرفته است.

امینی افزود: براساس طرح آرشیو الکترونیکی که زمینه‌های آن به شکل کامل در استان فراهم شده شهروندان از هر نقطه کشورمان می‌توانند خدمات شناسنامه‌ای خود را از جمله صدور و تعویض شناسنامه و کارت ملی داشته باشند.

وی تصریح کرد:‌ براساس این طرح دیگر نیازی به مراجعه حضوری در محل تولد وجود ندارد و به سرعت می‌توان اهداف مورد نظر را محقق کرد.


آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب