»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   استعفای کی روش بعد از بازی با گوام !
۲۷ آبان ۱۳۹۴ , ساعت ۰:۵۳

استعفای کی روش بعد از بازی با گوام !

روزنامه ایران ورزشی در شماره امروز خود بازی آخر کی روش با تیم ملی ایران را تیتر زد

در شبکه‌های اجتماعی ولوله‌ای به پا شد؛ دیروز همه می‌پرسیدند: «شایعه استعفای کی‌روش پس از بازی با گوام چقدر صحت دارد؟!»

سیل سوالات، کامنت‌ها و استتوس‌ها جریانی به راه انداخت که دیگر نمی‌شد از کنار ماجرا سهل‌انگارانه بگذریم. این مسائل ما را ترغیب کرد تا به اردوی تیم ملی در گوام سرک بکشیم و ببینیم که آیا شایعه استعفا به گوام هم رسیده و تا چه حد صحت دارد. وقتی با اردوی تیم ملی ارتباط گرفتیم، موضوع جدی‌تر شد و متوجه همهمه و حرف‌های درگوشی ملی‌پوشان شدیم که به جای تمرکز روی بازی، از همدیگر درباره خداحافظی کی‌روش بعد از بازی با گوام سوال می‌کردند. کنکاش ما پس از یک ساعت سرانجام نتیجه داد و از زبان نزدیکان کی‌روش به اصل ماجرا پی بردیم؛ از این لحظه به بعد دیگر ما با یک شایعه و خبر خیال‌پردازانه که فقط در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد مواجه نبودیم چون نزدیکان آقای سرمربی موضوع استعفا را تایید کردند و مشخص شد که در پس این شایعه مسائلی وجود دارد و باید آن را جدی گرفت، اما این مسائل چیست؟
 
   یکی از دلایل اصلی ناراحتی کی‌روش، نیمه کاره رها شدن پروژه مرکز تخصصی تیم ملی است. با درخواست و پیشنهاد کی‌روش، کنار ساختمان آکادمی در کمپ تیم‌های ملی یک مرکز تخصصی برای مسائل پزشکی و بدنسازی تیم ملی باید احداث می‌شد و این پروژه باید تا عید سال 95 به بهره‌برداری می‌رسید اما بی‌توجهی مسوولان فدراسیون و شخص کفاشیان باعث شده تا روند ساخت این مرکز متوقف شود و عملا پروژه نیمه کاره بماند. هر چقدر کی‌روش تا امروز فشار آورده و بر اهمیت این مرکز تاکید کرده، فایده‌ای نداشته و کفاشیان بی‌توجه به درخواست سرمربی تیم ملی روزها را سپری می‌کند. کارلوس کی‌روش معتقد است که یک تیم ملی قدرتمند و آماده باید صاحب مرکز تخصصی پزشکی – بدنسازی باشد تا به بازیکنان سرویس مطلوب داده شود و تمام نفرات زیر نظر متخصصان پزشکی صاحب پرونده پزشکی شوند. این یکی از دغدغه‌های کی‌روش در تمام سال‌های حضورش در ایران بوده و با تلاش و کوشش فراوان احداث این مرکز را در برنامه‌های فدراسیون قرار داد ولی تا امروز هر چه فشار آورده بی‌فایده بوده و مرکز نیمه کاره رها شده است. واقعیت این است که در این زمینه حق را باید به سرمربی تیم ملی داد، چرا که او امکانات و تجهیزات را برای تیم ملی مملکت می‌خواهد. این قبیل پروژه‌ها برای تیم ملی ماندگار می‌شود و بعد از کی‌روش، هر مربی دیگری که در راس تیم ملی قرار بگیرد، از این امکانات به نفع فوتبال ایران بهره‌مند خواهد شد.

 کارلوس کی‌روش ناراحت است؛ او در 6، 7 ماه اخیر با بدترین اتهامات مواجه شده و در مقابل حمایتی از مسوولان فدراسیون فوتبال ندیده است. به کی‌روش اتهام باجگیری، گرفتن حق‌السکوت، رشوه و… زده شده و هیچ مسوولی پیگیر این حرف‌ها نشده است. نزدیکان کی‌روش می‌گویند او پس از 30 سال کار در سطح اول فوتبال دنیا یک مربی شناخته شده و با کارنامه است و حاضر نیست بیش از این به اعتبارش خدشه وارد شود و با انگ و برچسب‌های جدید مواجه گردد، آن هم از سوی کسانی که در فدراسیون مسوولیت دارند. کی‌روش با اینکه عاشقانه کار در ایران را دوست دارد و چهره‌ای محبوب میان مردم به شمار می‌رود، تصمیم خود را برای جدایی گرفته تا بیش از این به اعتبار و آبرویش آسیب وارد نشود.

 بعد از دو بازی تدارکاتی تیم ملی مقابل شیلی و سوئد هم بحث جدایی کی‌روش از تیم ملی به شکلی جدی پیش آمد اما مسوولان فدراسیون و وزارت ورزش پس از جلسات متعدد کی‌روش را در ایران نگه داشتند. در آن جلسات به کی‌روش قول‌ها و وعده‌هایی داده شد که تا امروز عملی نشده است؛ از برگزاری بازی‌های تدارکاتی خوب تا اردوهای مناسب. در این مدت تیم ملی تنها یک بازی تدارکاتی با ژاپن داشته که این بازی هم به درخواست ژاپن بوده، به این دلیل که ژاپنی‌ها می‌خواستند با تیم اول رنکینگ آسیا یک بازی تدارکاتی داشته باشند و تمام هزینه‌های این مسابقه را هم خودشان  متقبل شدند.
از سوی دیگر در آن جلسات به کی‌روش قول داده شد که همه جانبه حمایت شود و اگر خاطرمان باشد، حسنی‌خو نماینده وزارت ورزش پس از جلسه آخر در فدراسیون فوتبال جمله‌ای مهم را به زبان آورد: «هر کس با کی‌روش مشکل دارد، از فدراسیون فوتبال برود!» این جمله کی‌روش را امیدوار کرد و باعث دلگرمی سرمربی تیم ملی شد اما تنها پس از چند ماه نه تنها حملات و اتهامات به سرمربی تیم ملی تمام نشد که در یک ماه اخیر شاهد اتهامات دیگری بودیم که از سوی برخی مسوولان فدراسیون باعث دلخوری شدید کی‌روش شده است.

 

استعفای کی روش بعد از بازی با گوام !

 
کی‌روش فکر می‌کرد که باید در ایران بماند و با مشکلات بجنگد و راه موفقیت تیم ملی این است که یک تنه مقابل کمبودها بایستد اما بعد از به وجود آمدن این مسائل تصمیم خود را گرفته و روی این مساله تاکید دارد که زمان رفتن فرا رسیده است. پس از بازی با گوام کی‌روش به ایران بازمی‌گردد و در اولین فرصت روبه‌روی علی کفاشیان می‌نشیند و استعفایش را اعلام می‌کند و خواستار فسخ قرارداد می‌شود. کی‌روش آنقدر بر این تصمیم اصرار دارد که حاضر شده قید قرارداد و پولش را هم بزند و به صورت توافقی از تیم ملی جدا شود.
این در حالی است که خیلی‌ها استعفای او را جدی نمی‌گیرند و تصور می‌کنند که این بار هم سرمربی تیم ملی با جلسه در فدراسیون، وعده‌ها و قول‌های جدید از تصمیم خود منصرف می‌شود ولی نزدیکان کی‌روش که شناخت کاملی از روحیات و خلق و خوی او دارند با قاطعیت اعلام می‌کنند که تنها یک درصد احتمال دارد نظر او تغییر کند و آن هم در شرایطی اتفاق می‌افتد که افرادی بالاتر از سطح فدراسیون وارد ماجرا شوند و برای ماندن کی‌روش پا پیش بگذارند. کارلوس کی‌روش تصور می‌کرد که پس از حضور تیم ملی در جام جهانی اتفاقات بهتری برای تیم ملی رخ می‌دهد و امکانات و تجهیزات مناسب در اختیار او قرار می‌گیرد اما نه تنها اتفاق مثبتی رخ نداده که اوضاع به نسبت قبل بدتر هم شده است.
حالا کی‌روش با امکاناتی که مناسب نمی‌داند، در میان انبوه مشکلات – نمونه‌اش صادر نشدن ویزای برخی بازیکنان برای سفر به گوام – و از همه مهمتر موج انتقادات و دشمنی‌هایی که در یک ماه اخیر شاهد بوده، آینده موفقی برای خودش در فوتبال ایران نمی‌بیند و از آنجا که نمی‌خواهد در کارنامه‌اش یک ناکامی جدید ثبت شود، ساز جدایی کوک کرده و باید منتظر ماند و دید که پس از بازگشت به ایران چه اتفاقی رخ می‌دهد و آیا کفاشیان پای برگه استعفا موافقت خود را می‌نویسد یا با پادرمیانی مسوولان عالیرتبه این بحران هم ختم به خیر می‌شود.

پرسش اصلی اینجاست که آیا کفاشیان با استعفای کی‌روش موافقت می‌کند؟ کفاشیان در شرایطی با این مساله مواجه شده که در ماه‌های آینده انتخابات فدراسیون فوتبال را پیش رو دارد و جدایی کی‌روش می‌تواند تبعات منفی فراوانی برای او و اسلامیان در انتخابات فدراسیون به دنبال داشته باشد. به هرحال حمایت کی‌روش از کفاشیان می‌تواند به ماندن او در فدراسیون کمک کند و با این شرایط بعید است که رییس فدراسیون در برهه کنونی با جدایی سرمربی تیم ملی به این راحتی‌ها موافقت کند اما مساله اینجاست که کی‌روش تا از آینده مطمئن نشود از موضع خود (یعنی خداحافظی با تیم ملی) عقب‌نشینی نخواهد کرد.

 

 

 


آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

تیم نفت مسجد سلیمان در حساس‌ترین بازی هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول مقابل میهمانش شهرداری ماهشهر متوقف شد تا معادلات صدر جدول پیچیده شود. به نقل از مهر، هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ دسته اول کشور...
رئیس فدراسیون فوتبال پس از گذشت ۱۵ دقیقه از بازی تیم ملی ایران وارد ورزشگاه آزادی شد.به نقل از مهر، مهدی تاج برای تماشای دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران و سیرالئون وارد ورزشگاه آزادی تهران شد. ...
نیمه اول دیدار تدارکاتی تیم های ملی فوتبال ایران و سیرالئون با برتری شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید. به نقل از مهر، تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضور در جام جهانی روسیه آماده می کند...
حدود ۲ هزار نفر برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران و سیرالئون در ورزشگاه آزادی حاضر هستند. به نقل از مهر، دیدار دوستانه تیم های ملی فوتبال ایران و سیرالئون در حالی از ساعت ۱۵:۳۰ امروز شنبه در ورزشگاه...

یک دیدگاه برای استعفای کی روش بعد از بازی با گوام !

 1. عباس
  0

  كارلوس كي روش از تمام مسولان ورزش سالمتر و پاكتره . تو سيستم فاسد ورزش و فدراسيون فوتبال ايران  آدم سالم  نميتونه كار بكنه مگر اينكه مثل خودشون بشه يعني فاسد رشوه بگير و اهل دروغ وكلك  باشه  متاسفم براي تمام مسوولان ورزش مملكت . مردم همه چيو ميدونن اما حيف كه بد جوري گرفتار مشكلات زندگين . اين مسولان  ميخوان تيم ملي هميشه با اما و اگر  روبرو باشه تا روح و روان مردم هميشه خراب باشه . تيم كي روش اين مولفه بد را نداره .  كي روش بهت تبريك ميگم . خواهشا بمان .پولي كه ميگيري حداقل نتيجشو تو زمين سبز فوتبال ميبينيم اما اختلاصهايي كه ميشه نتيجشو تو بدبختيمون ميبينيم.


 • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

  ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

  دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
  جدیدترین ترانه ها

 • آخرین مطالب