»   اخبار شهرستان ها  »   استاندار کهگیلویه و بویراحمد: انقلاب اسلامی تحقق و جلوه عینی برخی از سنت های الهی بود
۲۲ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۵۹

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: انقلاب اسلامی تحقق و جلوه عینی برخی از سنت های الهی بود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: انقلاب اسلامی تحقق و جلوه عینی برخی از سنت‌های الهی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید موسی خادمی در جمع راهپیمایان یاسوجی افزود: سنت‌های الهی برخی قطعی و برخی مشروط هستند و انقلاب اسلامی جلوه‌گر سنت‌های عینی و مشروط بود که در قرآن مجید ذکر شده است.

وی اظهارکرد: در قرآن آمده است که حاکمیت زمین نهایتاً با صالحان و مستضعفان خواهد بود و این مستضعفان هستند که حاکمیت را بدست خواهند گرفت و این سنت بزرگ الهی با انقلاب اسلامی محقق شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب پا برهنگان، مستضعفان و زجر کشیدگان بود.

خادمی با اشاره به سنت تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان که در قرآن آمده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی به راستی مظهر اراده ملت بود چراکه نشان داد هیچ دستی از بیرون نمی‌تواند سرنوشت ملت را تغییر دهد و به دست خود ملت و با رهبری ابرمرد بزرگ تاریخ امام خمینی(ره) این تغییر محقق شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نشان داد که مردم استبداد را نمی پذیرند و حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان با استبداد و استعمار سازگار نیست، نمی توان وابسته به بیگانه بود و ادعای حاکمیت بر سرنوشت کرد نمی‌توانست زیر بار طاغوت باشد و ادعای آزادی داشته باشد که بنابراین امام خمینی(ره) شعار بزرگ استقلال و آزادی را به مردم یاد داد و ملت به نظریه بزرگ امام راحل پاسخ داد و طومار استعمار و استبداد را در 22 بهمن در هم پیچید و مولود مقدس جمهوری اسلامی را بنا نهاد، مولودی که جمهوریت به معنای عام وجود دارد، مردم سالاری دینی در آن موج می‌زند و تمامی نهادهای حاکمیت ریشه در رأی مردم دارند هر چند که ما حاکمیت را از آن خداوند می‌دانیم اما جلوه و تحقق عینی این حاکمیت جز با رأی مقبول مردم تحقق عینی پیدا نمی‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اسلامیت نظام به معنی حاکمیت ارزش‌های اسلامی و الهی در تمامی حرکت‌ها و سیاست‌ها در قوانین نظام موج می‌زند. هیچ حرکت و قانونی برخلاف قوانین اسلامی تصویب نمی‌شود. هیچ حکمی از احکام اسلامی در نظام مقدس تعطیل نخواهد شد چراکه این نظام در سایه ولایت فقیه و در سایه رهبری مقام معظم رهبری است بنابراین اصول و ارزش‌های اسلامی سنگ بنای این نظام است و هیچ منافاتی با حاکمیت مردم و مردم سالاری دینی ندارد.

خادمی با اشاره به آمدن سنت پیروزی حق بر باطل در قرآن گفت: ظاغوت و باطل با همه مظاهرش رفتنی است هر چیزی که ریشه در ارزشهای الهی ندارد، باطل است و امام خمینی(ره) این باطل را به مردم ایران اسلامی شناساند و راه درست و حق را نشان داد.

وی ضمن تبریک ایام دهه فجر افزود: امیدوارم این شروع خوبی که در دولت تدبیر و امید شکل گرفته با تصمیمات مدبرانه این دولت جوانه‌های امید در دل مردم زنده شده است این امید همچنان ادامه یابد و منجر به نتایج مطلوبی در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه حضور در دوران دفاع مقدس رتبه اول کشور را نسبت به جمعیت دارد و در تمامی صحنه‌های سیاسی و اجتماعی پس از انقلاب اسلامی که لازم بود مردم حضور پیدا کنند از جمله انتخابات و راهپیمایی‌ها حضور پرشور داشتند.

وی اضافه کرد: مردم این استان با وجود امکانات و رفاه مشکلاتی دارند و در رتبه‌های آخر هستند هیچ گاه اعتقاد عمیق آنها به انقلاب اسلامی تأثیر منفی نگذاشته است و همواره پشتیبان نظام و کشور خود بوده و دنبال ایرانی آزاد، مستقل و پیشرفته هستند.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند.وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...
شهرداری شهر گرگان یک ایستگاه اتوبوس را شبیه ایستگاه اتوبوس ساخته است که گفته می شود همانند رادیو های قدیمی از آن آهنگ سنتی پخش می شود. این رادیو بصورت شبانه روزی فعال است و موزیک های سنتی پخش می...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب