»   اخبار شهرستان ها  »   استاندار اردبیل:در برداشت شن و ماسه نباید زیبایی‌های زیست محیطی زیرپا گذاشته شود
۱۸ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۱۸:۵۷

استاندار اردبیل:در برداشت شن و ماسه نباید زیبایی‌های زیست محیطی زیرپا گذاشته شود

در برداشت شن و ماسه و دیگر معادن نباید زیبایی‌های زیست محیطی و اصول و قواعد آن زیر پا گذاشته شود و یا نسبت به آن بی‌توجهی‌ کرد.

اکبر نیکزاد، استاندار اردبیل در جلسه کمیته شن و ماسه و بررسی مشکلات بخش خصوصی به برداشت‌های غیراصولی و غیرمجاز که گاه وضعیت وحشتناک زیست محیطی را سبب شده است اشاره کرد و افزود: در برداشت شن و ماسه و دیگر معادن نباید زیبایی‌های زیست محیطی و اصول و قواعد آن زیر پا گذاشته شود و یا نسبت به آن بی‌توجهی‌ها روا داشته شود.

 

نیکزاد گفت: با همکاری دستگاه‌های ذیربط موانع دست و پاگیر که برای برداشت‌کنندگان معادن مشکلات و دغدغه‌هایی را به وجود آورده باید به سرعت برطرف شود.

 

وی خاطرنشان کرد: درتلاش هستیم تا مشکلات و موانع برداشت شن و ماسه بر فعالان این حوزه برطرف شود؛ در حالی که همه ما تابع قانون هستیم و تا جایی که اختیارات به ما اجازه می‌دهد باید مشکلات فعالان این بخش به سرعت برطرف شود.

 

وی بیان کرد: جهادکشاورزی باید مشکل اراضی قولنامه‌ای و برخی راهکارهای تدبیر شده در این حوزه را مدنظر داشته و در صورت بروز مشکل از وقوع آن جلوگیری کند.

 

وی ادامه داد: برداشت معادن در اراضی که صاحبان آن دارای اسناد رسمی نبوده و یا صاحب نسق هستند باید با مراجعه به دفترخانه‌های معتبر تعهد بدهند تا در صورت مدعی بودن افراد دیگر برای اراضی یاد شده پاسخگوی آنها باشند.

 

استاندار اردبیل بیان کرد: ما باید در حد وسع و توان از بخش خصوصی در این حوزه حمایت کنیم، اما در نقطه مقابل نیز فعالان این بخش باید تلاش کنند تا برداشت‌ها به شکل قانونی و با مجوز رسمی صورت بگیرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،نیکزاد گفت: دستگاه‌هایی همچون صنعت و معدن، جهادکشاورزی و امور آب و همچنین مجموعه استانداری هیچ مخالفتی در برداشت مجاز و قانونی شن و ماسه برای کارگاه‌های موجود ندارند و در سال‌های اخیر نیز سعی شده از صدور مجوزهای جدید در این حوزه جلوگیری شود.

 

استاندار اردبیل افزود: در افق 20 ساله 300 هکتار زمین درجه سه به پایین شناسایی شده تا در اختیار برداشت‌کنندگان شن و ماسه قرار گیرد تا بتوانند با دغدغه‌ای کمتر شن و ماسه مورد نیاز خود را برداشت کنند.

 

وی در پایان گفت: امور آب تنها در صیانت از رودخانه‌ها و رعایت حریم آن و جهاد کشاورزی نیز در برداشت نکردن شن و ماسه از اراضی یک و دو حساس هستند که راهکارهای مناسبی نیز در این جلسه برای رفع مشکلات و موانع اعلام شد تا مجوز و تسهیلات لازم به بهره‌برداران در قالب انجمن‌های فعال در این حوزه پرداخت شود.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها