»   اخبار شهرستان ها  »   اردبیل موفق‌ترین استان در پیشگیری از اعتیاد
۱۸ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۰:۰۴

اردبیل موفق‌ترین استان در پیشگیری از اعتیاد

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل با بیان اینکه اردبیل موفق‌ترین استان در پیشگیری از اعتیاد است گفت: سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد نقشه راه است.

الله‌شکور فخیمی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در نیر اظهار داشت: ما بر اساس این نقشه راه باید در برنامه پنجم توسعه گرایش به مواد مخدر را به کمترین حد و امر پیشگیرانه را به عنوان اولویت جدی در دستور کار قرار دهیم.

وی تصریح کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر آنچه که مهم و اساسی به نظر می‌رسد بحث آگاه‌سازی و هوشیار کردن خانواده‌ها در مقابل این مواد افیونی است که می‌تواند ساحت خانواده‌ها و نظام اجتماعی را تهدید و به آسیب‌ها در این زمینه دامن بزند.

فخیمی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در این ارتباط همه دستگاه‌های فرهنگی، آموزشی، رسانه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد باید دست به دست هم دهند تا امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری در این حوزه به شایستگی اتفاق افتاده و در این باب نگرانی‌ها و آسیب‌ها به حداقل برسد.

این مسئول اصلی‌ترین راهکار در این زمینه را افزایش آگاهی مردم، کاهش تقاضا برای مصرف و همچنین برنامه‌های پیشگیرانه از اعتیاد بیان کرد و ادامه داد: استان اردبیل رتبه ممتاز را در حوزه کاهش تقاضای مواد مخدر به دست آورده است.

وی اضافه کرد: در کنار آن استان اردبیل در بحث مبارزه با مواد مخدر و ورود این مواد افیونی به چهار گوشه استان موفق عمل کرده و به رغم مرزی بودن توانسته با کمترین آسیب بیشترین توفیق را در این حوزه به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مشارکت و همکاری 10 شورای فنی مبارزه با مواد مخدر و ده‌ها مجموعه فرهنگی و تشکل‌های مردم نهاد را در این حرکت واقعی بیان کرد و یادآور شد: اعضای فعال مبارزه با مواد مخدر استان به شکل متوازن و هماهنگ برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر و قرص‌های روان‌گردان را ادامه می‌دهند.

فخیمی خانواده‌ها را به مراقبت و بیدار باش حقیقی در این حوزه فرا خواند و گفت: نباید فرزندانمان در حوزه خانوادگی و اجتماعی خلأ و کمبود عاطفی و مهر و محبت و صمیمیت احساس کنند بلکه بهتر است در فضای پر شور و نشاط بهترین امان را برای بهره‌گیری از ایام فراغت به فرزندانمان فراهم آوریم و مراقب رفت و آمد و معاشرت با دوستان آنها باشیم.

وی از تلاش و فعالیت مجموعه‌های پیشگیری از اعتیاد به ویژه فعالیت 25 تشکل مردم نهاد در این ارتباط قدردانی کرد و افزود: هم اکنون 9 کمپ مجوزدار برای ترک اعتیاد در این استان فعال است و هشت کمپ نیز به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند که قرار است جلوی فعالیت آنها گرفته شود.

در این جلسه فرماندار شهرستان نیر به دامنه بلای خانمان سوز اعتیاد در ابعاد مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و بهبود شرایط اجتماعی آنها عامل اصلی در پیشگیری از اعتیاد است.

میر فخرالدین زاهد تصریح کرد: در این ارتباط بیش از 73 توزیع‌کننده در 9 ماهه امسال متلاشی و کشفیات مواد مخدر نیز حدود 37 درصد افزایش یافته است.

وی ضرورت آگاه‌سازی جوانان و نوجوانان را از آسیب‌های اعتیاد یادآور شد و خاطرنشان کرد: یکی از روش‌های مقابله با این بلای خانمان‌سوز بیان مضرات و آسیب‌های این حوزه است که باید مد نظر و مورد هدف‌گذاری باشد.

زاهد مشارکت مردم را در این حرکت عظیم ضروری خواند و اضافه کرد:‌ نیر رتبه برتر استان را در مبارزه با مواد مخدر به خود اختصاص داده است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر اردبیل بیان کرد

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند.وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...
شهرداری شهر گرگان یک ایستگاه اتوبوس را شبیه ایستگاه اتوبوس ساخته است که گفته می شود همانند رادیو های قدیمی از آن آهنگ سنتی پخش می شود. این رادیو بصورت شبانه روزی فعال است و موزیک های سنتی پخش می...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب