»   اخبار شهرستان ها  »   اردبیل سومین استان کشور در ازدیاد ازدواج است
۲۹ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۱۵:۵۶

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل:

اردبیل سومین استان کشور در ازدیاد ازدواج است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: استان اردبیل در سال جاری به عنوان سومین استان برتر کشور در ازدیاد و فراوانی ازدواج برگزیده و معرفی شده است.

به گزارش اردبیل نیوز از اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اردبیل، خدیجه جعفری‌اصل  اظهار داشت: در طرح ملی مطلع مهر که همزمان با استان‌های دیگر در اردبیل نیز برگزار شد، سعی کردیم با همراهی اساتید روانشناسی، پزشکی و فقهای علمیه آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق را مورد بحث و بررسی قرار دهیم تا یک پیشگیری حقیقی را در این زمینه شاهد باشیم.

وی ادامه داد: این طرح از سال 89 و با همکاری دستگاه‌های مختلف در حال اجراست تا مشخص شود راه‌های پیشگیری و کنترل طلاق آن هم در چند سال اول زندگی زوج‌های جوان کدام عوامل است تا به بهبود شرایط کمک شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل خاطرنشان کرد: این طرح در سال گذشته در هشت استان پر‌طلاق کشور اجرا شد و ما نیز از ابتدای سال 91 اجرای این طرح را در اولویت قرار دادیم.

جعفری‌اصل به نتایج مطلوب به دست آمده اشاره کرد و تصریح کرد: با اجرای این طرح نه تنها آمار ازدواج افزایش یافته، بلکه روند صعودی طلاق نیز متوقف شده است، به طوری که از سال 89 به بعد نرخ رشد طلاق از 11 درصد به کمتر از 7 درصد رسیده است.

به گزارش اردبیل نیوز، وی با بیان اینکه حتی وقوع یک طلاق نیز برای جامعه اسلامی ما یک عیب و خسران به شمار می‌رود، تأکید کرد: ما تا زمانی که نتوانیم با راهکارهای درست اجتماعی و تحلیل‌های واقعی روانشناسی این آسیب را درمان کنیم، همچنان با مشکلات و نارسایی‌های عدیده‌ای روبرو خواهیم شد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل بیان داشت: ما در قالب طرح مطلع مهر سه گروه پزشکان به سر تیمی فرزانه، تیم فقها به سر تیمی حجت‌الاسلام میر‌شهبازی و تیم روانشناسی را نیز به سر‌تیمی محمد نریمانی فعال کردیم تا در این زمینه به یک جمع‌بندی و نتیجه مطلوب برسیم.

جعفری‌اصل افزود: اجرای این طرح در جهت پیشگیری و کنترل طلاق از چندین دستگاه اجرایی استان آغاز شده و در سال آینده به صورت عمومی در سطح استان اجرایی می‌شود.

وی از حمایت معاون برنامه‌ریزی در مجهز کردن شهرستان‌ها به ویدئو کنفرانس و ارتباط مستقیم با اساتید برجسته کشوری قدردانی کرد و خواستار تجهیز این امکانات در فرمانداری‌های شهرهای مختلف استان شد.

در این نشست که در ارتباط‌گیری مستقیم با اساتید حوزه و دانشگاه قم همراه بود، یکی از اساتید حوزه و دانشگاه‌های کشور در خصوص خشونت در نظام خانواده و بین زن و مرد، راه‌های پیشگیری و کنترل آن، آسیب ناسازگاری و ناهمگن‌ بودن آداب و رسوم و سلایق بحث‌های مختلفی مطرح شد و اساتید به سئوالات مطرح شده نیز پاسخ دادند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب