»   اخبار شهرستان ها  »   اردبیلی‌ها شبکه‌های دیجیتال خودرا تنظیم کنند
۳۱ مرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۱۹:۰۱

اردبیلی‌ها شبکه‌های دیجیتال خودرا تنظیم کنند

معاون فنی صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت:‌ هموطنان ساکن در استان اردبیل باید در تنظیم شبکه‌های دیجیتالی بازنگری کرده و بر اساس تغییرات جدید در این زمینه اهتمام داشته باشند.

به گزارش پرتال خبری اردبیل نیوز، بهبود آزادی  اظهار داشت:‌ ما در تقویت و توسعه و پوشش شبکه‌های دیجیتالی که یک رسالت عظیم به شمار می‌رود تغییراتی را در ایستگاه کوه‌سنگر اردبیل انجام دادیم که با این تغییرات به نظر می‌رسد هموطنان در دریافت شبکه‌های دیجیتال با تغییراتی روبرو شوند که امیدواریم نسبت به اعمال این تغییرات اهتمام و توجه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ‌با توجه به اینکه این ایستگاه شهرهای اردبیل، بخشی از اردبیل، نیر، نمین و بخشی از رضی مشگین‌شهر را پوشش می‌دهد با تقویت فرستنده‌های این ایستگاه سعی کردیم فضایی را فراهم کنیم تا مردم ساکن در این مناطق بتوانند از طریق گیرنده‌ها شبکه‌های تلویزیونی را مطلوب دریافت کنند.

معاون فنی صدا و سیمای مرکز اردبیل با بیان عمده تغییرات در این زمینه یادآور شد: به جای شبکه دو در همان شبکه هموطنان می‌توانند شبکه سوم را دریافت کنند و در شبکه 12 نیز برنامه‌های شبکه سه را دریافت کرده و از آن استفاده خواهند کرد.

آزادی گفت:‌ پیش از این شبکه 4 در کانال 47 کانال UHF دریافت می‌شد که قرار است با تغییراتی که انجام می‌شود از این به بعد شبکه 4 در این سیستم جدید یعنی 47 UHF دریافت شود.

این مسئول تصریح کرد:‌ در یک بسته 10 تایی شبکه‌هایی مانند نمایش، آی‌فیلم و بازار از طریق کانال 26 UHF تنظیم می‌شود که هموطنان می‌توانند این کانال را از طریق این باند دریافت کنند.

معاون فنی صدا و سیمای مرکز اردبیل بیان داشت: در این زمینه هموطنان از طریق جست‌و جوی خودکار با پیدا کردن کانال 26 می‌توانند 10 شبکه مستند، نمایش، آی‌فیلم، جام‌جم، تماشا، بازار، پرس‌تی‌وی و پویا به همراه العالم و ورزش دریافت کنند.

آزادی افزود: با این تغییرات امیدواریم کیفیت دریافت شبکه‌ها ارتقا یافته و یک وضعیت منسجمی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی در پایان  عنوان کرد: هموطنان در صورت نیازمندی به اطلاعات جدید می‌توانند به سامانه صدا و سیمای مرکز اردبیل مراجعه کرده و از طریق این سامانه اطلاعات مربوط به کانال‌های جدید را دریافت کنند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...