»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   ادغام‌ها وظایف وزارت کار را به شدت پیچیده کرد
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۸:۴۱

ادغام‌ها وظایف وزارت کار را به شدت پیچیده کرد


به گزارش خبرگزاری مهر، سیدابوالحسن فیروزآبادی با تاکید بر اینکه تعامل با مجلس اهداف راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را محقق می کند گفت: معاونت امور مجلس و استان ها باید مغز متفکر این وزارتخانه باشد و مواردی که در مجلس در حوزه های تعاون، کار و رفاه مطرح می شود را مدیریت کند.


قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اولین وظیفه معاونت امور مجلس و استان ها را فضاسازی امور مجلس در حوزه های مربوط به وزارتخانه دانست و افزود: منظور از فضاسازی انجام ماموریت های این معاونت با ارائه طرح ها و توجیهات مناسب است.


فیروز آبادی تصریح کرد: در دنیا، معاونت های پارلمانی ها رابطی هستند بین وزارتخانه ها با پارلمان و ترکیبی از نقش های تشریفاتی و ارتباطی را بر عهده دارند. وی نظام جمهوری اسلامی ایران را نظامی پارلمانی خواند و گفت: پارلمان ما یکی از مهمترین پارلمان های دنیا از لحاظ اختیار است و نهادهای قدرتمندی مثل دیوان محاسبت و کمیسیون اصل 90 و تحقیق و تفحص را در اختیار دارد.


این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه با اشاره به ادغام سه وزارتخانه کار و امور اجتماعی، تعاون و رفاه و تامین اجتماعی در یک وزارتخانه واحد گفت: ادغام این سه وزارتخانه با حوزه هایی که تحت پوشش داشتند موضوعات مطرح شده در وزارتخانه جدید را به شدت پیچیده کرده است چرا که بیشتر مسائل، مسائلی اجتماعی است که با انسان ها سر و کار دارد، از نظام بیمه بیکاری، دارو و درمان گرفته تا تعاون و اشتغال، همه این موارد به علاوه نابسامانی های توسعه یافتگی مشکل را بیشتر می کند.


قائم مقام وزیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه مسائل پیچیده وزارت تعاون، کار و رفاه را تشریح کرد و بیان داشت: به عنوان مثال امید به زندگی در ایران از 55 سال به 72 سال رسیده و سرعت بهبود سطح بهداشت عمومی و طول عمر نیز از میانگین جهانی بالاتر است و این موضوع با احتساب سن بازنشستگی زیر 48 سال، نشانگر این است که ما باید حقوق بازنشستگی افراد را از 48 تا 72 سالگی آنها به خودشان و بعد به خانواده آنها بپردازیم که این بودجه زیادی را صرف می کند.


فیروزآبادی افزود: البته ایران مصمم است که معاش مردم را در همه سطوح سنی تامین کند ولی به هر حال این موارد پیچیدگی مسائل وزارتخانه را بیشتر می کند و معاونت امور مجلس و استان ها باید همپای واحدهای دیگر با اشراف به تمام موضوعات به جلو گام بردارد.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

آخرین اخبار رسیده از جلسه شورای‌عالی کار حکایت از این دارد که اعضای کارگری و وزیر کار، شورای عالی کار و کار فرمایان با افزایش حدود 20 درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال 97 توافق کردند و این موضوع در...
علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...