از حدود دو هفته پیش مذاکرات پرسپولیسی ها با مارکو برای فسخ قرارداد با او کلید خورده اما هنوز به نتیجه نرسیده است

سایت گل – علی دایی  هفته گذشته اعلام کرد مارکو شپانوویچ  تنها بازیکنی است  که  به جدایی اش از پرسپولیس در نیم فصل رضایت داشته  و اصلا از ابتدا اشتباه کرده که او را به خدمت گرفته است.

دایی در حرف هایش به این نکته اشاره کرد که در آخرین لحظات نقل و انتقالات پیش فصل از ترس اینکه مبادا با کمبود بازیکن مواجه شود این هافبک مونته نگرویی را پسندیده اما بعدا فهمیده که او به دردش نمی خورد.

مارکو بعد از مصدومیت حقیقی و محرومیت کفشگری در یک برهه زمانی  مشخص  تنها یک نمایش 90 دقیقه ای در ورزشگاه تختی تهران مقابل نفت انجام داد و در همان بازی هم مشخص شد چیزی در چنته ندارد.این هافبک تدافعی  چه قبل  و چه بعد از آن حتی یک بار  نیز به لیست 18 نفره  پرسپولیس نرسید و حتی در بازی های جام حذفی هم اعتماد  دایی را جلب نکرد تا در فصل نقل و انتقالات  صحبت از حدایی او مطرح شود.

برای این جدایی و فسخ یکطرفه قرارداد باشگاه پرسپولیس باید  رضایت این بازیکن را جلب می کرد ،بازیکنی که در ابتدای فصل قراردادی 200 هزارد دلاری بسته بود! در آن روزها هر دلارمعادل رقمی بین 3200 تا 3500  تومان خرید و فروش می شد اما بعد از مدتی مشخص شد این بازیکن اصلا  ارزش پرداخت شدن 800 – 700 میلیون تومان پول بی زبان پرسپولیس را ندارد.

از حدود دو هفته پیش مذاکرات پرسپولیسی ها با مارکو برای فسخ قرارداد با او کلید خورده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.درست از همان زمان نیز دایی به مارکو اجازه نداده تا همراه تیمش تمرین کند اما شپانوویچ می گوید تا زمانی که  قرارداد دارد در محل تمرین حاضر می شود.این اتفاق در تمام روزهای اخیر رخ داده و مارکو برای خودش دور زمین می دود؛آنقدر می دود تا طبق قانون پولش را بگیرد و برود!

با این حال ظاهرا مارکو حاضر شده 50 هزار دلار یعنی یک چهارم قراردادش را بگیرد و برود  اما پرسپولیسی ها می گویند  فقط 30 هزار دلار به او می دهند تا این اختلاف 20 هزار دلاری  وضعیت مارکو – پرسپولیس  را  به این شکلی که هست بلاتکلیف جلوه دهد.البته احتمالا مارکو ابتدای فصل هم مبلغی از پرسپولیس گرفته  و بعید نیست از نیمی از مبلغ قراردادش گذشته باشد.


اگر اینچنین باشد و او به 100 هزار دلار  راضی شود  برای  یک بازی 90 دقیقه ای  به غیر از خرج اسکان و جابجایی اش  چیزی  بیش از 300 میلیون تومان  خرج روی دست پرسپولیس گذاشته است ،هر چند شاید رویانیان مدعی شود دلارهایی که به او یا نیلسون می دهد را با قیمت دولتی تهیه کرده باشد!