»   اخبار شهرستان ها  »   اختصاص اعتبار برای بازسازی بقعه شیخ جبرائیل کلخوران
۷ شهریور ۱۳۹۲ , ساعت ۰:۳۴

فرماندار اردبیل خبر داد:

اختصاص اعتبار برای بازسازی بقعه شیخ جبرائیل کلخوران

فرماندار اردبیل، گفت: 300 میلیون اعتبار برای بازسازی اولیه بقعه شیخ جبرائیل کلخوران اختصاص یافت.

اردبیل نیوز،”کاظم دبیر” که به همراه معاون برنامه‌ریزی استاندار، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان از بقعه شیخ جیرائیل کلخوران بازدید می‌کرد، گفت: با اختصاص این اعتبار، مراحل اولیه مناسب‌سازی محیط این اثر تاریخی و ارزشمند انجام خواهد شد.

دبیر اعلام کرد: این بقعه تاریخی مذهبی و اطراف آن باید به نحوی بازسازی و مرمت شود که ضمن حفظ بافت و اثر سنتی آن، محل مناسبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد.

فرماندار اردبیل با تأکید بر اجرای نقشه متناسب با آثار تاریخی وفرهنگی این محل، یادآور شد: باید باغ مورد نظر که در اطراف این بقعه ایجاد خواهد شد فضای مناسب، آرام و دلنشینی برای بازدید کنندگان داشته باشد.

وی با تأکید بر الگوی باغ ایرانی برای اجرا در این اثر تاریخی خواستار اجرای آن در حداقل زمان را شد.

دراین بازدید حامد عاملی نیز ضمن انتقاد از اجرایی نشدن مناسب مرمت و بازسازی محیط و خود اثر تاریخی، یادآور شد: متولیان این امر باید هرچه سریع‌تر نسبت به بازسازی این اثر ارزشمند اقدام ونقشه مناسبی طراحی کنند تا درشان این مکان مقدس باشد.

وی ضمن قول مساعد برای همکاری ومساعدت برای اجرای طرح‌های مورد نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: مسوولین امر باید نسبت به آغاز بازسازی و زیبا سازی محیط این امام‌زاده اقدام کنند.

دراین بازدید یحیی نقی‌زاده رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل نیز از آغاز بازسازی و زیباسازی واجرای باغ ایرانی درمحوطه این بقعه خبراد و افزود: با اختصاص اعتبارات لازم درآینده نزدیک این آثار تاریخی و فرهنگی به طور مناسب بازسازی و مرمت خواهد شد.

 

 

ایسنا

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...