»   سایر ورزش ها  »   اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۱۶

اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

ناکامی‌های روزهای نخست ادامه دارد تا همه منتظر رسیدن به روزهای خوش ورزش‌های همیشه مدال‌آور باشیم.

  :

اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

روز گذشته سرانجام با درخشش مجتبی عابدینی در شمشیربازی حال و هوای ایرانی‌ها عوض شد و شور و هیجان به میان‌شان برگشت. اگرچه در میان حسرت و افسوس، عابدینی دستش از مدال کوتاه ماند. مدالهای شنا یکی پس از دیگری توزیع می‌شوند، ورزشهای تیمی پیگیری می‌شوند و تنور رقابتها داغ است.

یوزپلنگ وارد می‌شود
مسئولان برگزاری مسابقه‌های دو و میدانی المپیک ریو، جزئیات برنامه رقابت‌های یوسین بولت را منتشر کردند. سریع‌ترین مرد دنیا از روز شنبه به روی پیست خواهد رفت و تا روز جمعه در سه مادّه رقابت خواهد کرد. بولت از عصر شنبه پیش رو تا بامداد شنبه 30 مرداد به وقت ایران، که واپسین ساعت‌های المپیک ریو 2016 خواهد بود، در رقابت‌ها شرکت خواهد کرد.

 

01133807 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016
فیجی هم مدال گرفت
فیجی که در روزهای گذشته المپیک 2016 ریو در بسیاری از رشته‌ها و رقابت‌ها از جمله فوتبال شکست‌های سنگینی خورده است، سرانجام با رسیدن به فینال رقابت‌های راگبی مردان مدال نقره خود را قطعی کرد. فیجی کشوری که شامل چندین جزیره کوچک است و در اقیانوسیه واقع شده است، به طور سنّتی مانند دیگر همسایگانش در راگبی صاحب قدرت است؛ اگرچه که نیوزیلند و استرالیا در بخش مردان موفّقیت زنان‌شان را کسب نکردند و به مدالی نخواهند رسید. فینال راگبی مردان را فیجی برابر بریتانیا برگزار خواهد کرد. ژاپن و آفریقای جنوبی هم برای مدال برنز خواهند جنگید.

 

01133802 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

ستاره‌ها هم اشتباه می‌کنند
هوپ سولو، دروازه‌بان با تجربه تیم فوتبال زنان آمریکا که بیش از دویست بازی ملّی دارد، در دیدار مقابل کلمبیا روی یک ضربه آزاد گل بسیار مبتدیانه‌ای خورد. توپی که با قدرت و سرعتی نه چندان زیاد به سمت او می‌آمد از میان پاهای او رد شد و تبدیل به گل. در پایان این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

 

01133666 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

 

بدترین مدل موهای ریو 2016
دیلی میل در پستی جنجالی تصویر شش ورزشکار المپیکی را به عنوان کسانی که «باید دنبال آرایشگر تازه‌ای باشند» منتشر کرده است. در حالی که بعضی از این مدل موها چندان هم بد به نظر نمی‌رسند چند تایی هم به شدّت منشوری هستند!

 

 

01133665 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

 

شناگر چاق اتیوپیایی
رابل هابته، پرچم‌دار کاروان اتیوپی، آنچنان اضافه وزن دارد که در جریان رقابت‌های شنای المپیک 2016 لقب «وال» را به او داده‌اند. رابل که از این بابت ناراحت است گفته که دلیل این اضافه وزن تصادفی‌ست که اخیرا داشته و او را از تمرین دور کرده است. هابته با ناراحتی گفته است: «کشور من به دونده‌هایش معروف است؛ من دوست داشتم در شنا معروف شوم امّا حالا برای چیز دگیری سوژه شده‌ام و این موضوع تلخی‌ست.» رابل هابته که با اختلاف در مسابقه‌های ریو حذف شد، گفته که به استخر باز خواهد گشت و پاسخ منتقدان را خواهد داد.

 

 

01133664 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

 

عفو مشروط بوکسور خطاکار
حسن سعاده بوکسور مراکشی که به دلیل آزار جنسی در دهکده بازی ها بازداشت شده بود ساعاتی پیش با رای قضات برزیلی مورد عفو مشروط قرار گرفت. به جز او ورزشکار دیگری از نامبوبیا هم توسط پلیس برزیل بازداشت شده است.

 

01133643 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

وقتی بغض مادر ترکید
کریستین آرمسترانگ، بانوی دوچرخه‌سوار آمریکایی که روز گذشته سومین طلای المپیک خود را در تایم‌تریل انفرادی به دست آورد، صحنه‌های جالبی را خلق کرده است. آرمسترانگ که در رقابتی نزدیک قرار داشت زمانی که به خط پایان رسید دقیقا خبر نداشت که چه رکوردی را به جا گذاشته است؛ او با نگرانی از مردم اطراف می‌پرسد که آیا برنده شدم؟ و زمانی که از مدال طلای خود، سومین طلا در سومین المپیک متوالی، مطمئن می‌شود، روی زمین دراز می‌کشد!
آرمسترانگ که همین امروز چهل و سه ساله شد، پس از اینکه با تمام توان برای این تاریخ‌سازی طلاش کرد و برای چند دقیقه نقش بر زمین بود، پیروزی‌اش را کنار فرزندش با اشک و خنده جشن گرفت.

 

01133636 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

اتهام به قزاق رقصنده
نجات رحیموف وزنه بردار دسته 77 کیلوگرم رکورد حرکت دو ضرب را پس از 15 سال جابجا کرد و با شکست حریف چینی موفق شد مدال طلا را کسب کند. او که حالا به دلیل رقصش پس کسب طلا مورد توجه رسانه های جهان است از سوی حریفش به دوپینگ متهم شده .موضوع پیشرفت سریع رحیموف بعد از پایان دو سال محرومیت او در سال 2015 است که تعجب بسیاری را برانگیخته. محمد محمود مصری مدال آور برنز بازی های المپیک ریو 2016 مدعی است که نتیجه این رقابت ممکن است تغییر کند. وی در این باره گفت: ممکن است بعد از کنترل دوپینگ، بعضی نتایج تغییر یابد. در مدت زمان کوتاهی نمی تواند چنین عملکردی داشت.

 

01133635 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

250 هزار دلار برای طلای المپیک
مالزی روز پنجشنبه برای دو شناگر این کشور که موفق به دریافت مدال نقره المپیک ریو 2016 شدند، پاداش 75 هزار دلاری و پرداخت ماهیانه 750 دلار جایزه مادام العمر بازنشستگی از اکنون در نظر گرفت.براساس این طرح تشویقی شورای ملی ورزش مالزی در بازی های المپیک، هر بازیکن این کشور که موفق به کسب مدال طلای المپیک ریو 2016 شود، یک میلیون رینگیت (250 هزار دلار) پاداش دریافت کرده و ماهیانه 5 هزار رینگیت (یکهزار و 250 دلار) حقوق بازنشستگی ماهیانه دریافت می کند.

 

01133634 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

در انتظار درخشش افغان‌ها
جودوکار وزن صد کیلوگرم افغانستان، محمّد توفیق بخشی، امروز در ریو 2016 به رقابت خواهد پرداخت. توفیق بخشی یکی از سه شرکت‌کننده افغانستان در المپیک ریوست. دو شرکت‌کننده دیگر افغانستان فردا در مسابقه‌های دو و میدانی به رقابت خواهند پرداخت.

 

01133628 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
تعطیلات پرهیجان آقای بازیگر
متئو مک کوناهی بازیگر سرشناس آمریکایی و برنده جایزه اسکار، این روزها در ریوی برزیل به سر می‌برد و در مسابقه‌های مختلف همراه و هوادار ورزشکاران آمریکایی‌ست. به ویژه مک کانهی پیگیر جدّی رقابتهای تیم راگبی آمریکاست.

 

01133626 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
چهارشنبه پرفروغ بریتانیا
کاروان المپیک بریتانیا، تیم جی بی، روز گذشته شش مدال طلا و برنز به دست آورد و روز خوشی را سپری کرد. در فینال تمام اسباب ژیمناستیک جایی که ژاپن مدال طلا را به دست آورد، مکس ویتلاک مدال برنز را برای بریتانیا کسب کرد. در تایم‌تریل انفرادی مردان هم کریس فروم مدال برنز را کسب کرد. یک برنز در تیراندازی و یکی دیگر هم در وزنه برداری زنان برای بریتانیا در روز چهارشنبه به دست آمد. امّآ اوج هیجان بریتانیایی‌ها در دو مسابقه بود. یکی طلای تیم دونفره شیرجه ترکیبی از تخته سه متر و دیگری و طلای جو کلارک در قایقرانی. مجموعه این مدالها تیم جی بی را در جدول مدال‌ها در رده نهم قرار داده است.

 

01133623 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
کیل چارمزی که برای شنای المپیک زیادی چاق است
جوان نوزده ساله اسکاتلندی، کیل چالمرز، وقتی از خواب بیدار شد و هزاران پیام تبریک را در شبکه‌های اجتماعی به مناسبت کسب مدال طلای المپیک دید، این‌چنین نوشت: «خب به نظر میاد که من مدال طلای المپیک بردم. بهترین حالت از خواب بیدار شدن همینه!» او پست خود را با برچسب‌های #کیل_اشتباهی و #من_برای_شنا_خیلی_چاقم تمام کرده است.
کیل چالمرز قهرمان هجده ساله استرالیایی شنای صد متر آزاد المپیک است امّا اکانت خبری ولوورث در خبری که از قهرمانی او کار کرده نام کاربری جوان هم‌نام اسکاتلندی را به اشتباه برچسب زده. در نتیجه هزاران کاربر اینترنتی کیل اهل گلاسکو را با قهرمان المپیک اشتباه گرفته‌اند؛ جوانی که یک تکنسین فنّی ارتباطات رادیویی در اسکاتلند است.

 

01133616 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

 

سایه سنگین فلپس بر المپیک
نابغه شنا جهان با 19 مدال طلا به ریو آمد تا رکورد خود را دست نیافتنی تر از گذشته کند. تا به اینجای کار فلپس 2 طلا دیگر هم کسب کرد تا نام او در المپیک جاودانه بماند.

 

01133382 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

نابغه ژاپنی فاتح ریو
کوهه اوچیمورا یک طلای دیگر به مدال های المپیکی اش اضافه کرد تا انتظار کاروان این کشور را برآورده کند. او قبل از اعزام کاروان ژاپن به ریو اصلی ترین شانس طلای ژیمناستیک محسوب می شد. او شش بار قهرمان جهان شده و بعد از کسب نقره مجموع در المپیک پکن، در لندن طلای مجموع را به دست آورد. همه این موفقیت‌ها دلیلی است که بیشتر کارشناسان این ورزشکار 27 ساله را برترین ژیمناست تاریخ می‌دانند.

 

01133612 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

ملاقات جالب ایرانی ایتالیایی
لیلا رجبی، قهرمان پرتاب وزنه ایران که چند روزی است در دهکده المپیک تمرینات خود را دنبال می کرد ملاقاتی جالب داشت. حضور کنار ایوان زایتسف، ستاره والیبال ایتالیا مورد توجه خبرنگاران المپیکی قرار گرفته بود.

 

01133608 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
گلف آغاز شد
مسابقه‌های گلف المپیک ریو از امروز در بخش مردان آغاز شد. این مسابقه ها در چهار روز برگزار خواهد شد و پس از آن دو روز رقابتها تعطیل خواهد بود و سپس در چهار روز پایانی رقابتهای ریو، مسابقه‌های گلف زنان برگزار خواهد شد.

 

01133609 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

کارملو در صدر تاریخ بسکتبال آمریکا
با 31 امتیازی که کارملو آنتونی مقابل استرالیا کسب کرد او از لبرون جیمز و دیوید رابینسون هم گذشت تا عنوان امتیازآورترین بازیکن تاریخ بسکتبال تیم ملی آمریکا در المپیک را به خودش اختصاص دهد. کارملو در بازی گذشته هم رکورد مایکل جردن را شکسته بود تا در رده ملی نامش جاودانه شود.

 

01133593 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 ادامه مصدومیت های دلخراش
دست آندرانیک کاراپتیان ارمنستانی در مسابقات وزنه‌برداری المپیک2016 در حین زدن وزنه شکست تا او هم کنار ژیمناست فرانسوی یکی از دلخراش ترین صحنه های ریو را رقم بزند.

 

01133591 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
مساله سطح توقع
میسی فرانکلین، بانوی شناگر آمریکایی که در المپیک لندن 4 مدال طلا به دست آورده بود حالا در ریو 2016 تنها یک طلای 4 در 200 متر تیمی به دست آورده. به هر حال چون برای شناگران آمریکایی حضور در بین چهل شناگر برتر المپیک راضی کننده نیست، حالا در محافل خبری آمریکا عملکرد فرانکلین مورد نقد قرار گرفته و به ویژه ظهور ستاره‌ای مثل کیتی لیدسکی را با نمایش او مقایسه می‌کنند. تصوّر کنید ورزشکاری را که یک مدال طلا گرفته و مورد انتقاد قرار می‌گیرد!

 

01133576 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
شنا، جشنواره مدال و ستاره‌های جوان
رقابتهای شنای المپیک در حال پیگیری‌ست و مدالهای فراوان این رشته یکی پس از دیگری توزیع می‌شوند. در حالی که توجّه بسیاری به مایکل فلپس و رکورد افسانه‌ای مدالهایش است، مدال‌آوران جوان هم دیگر سوژه این رقابتها هستند. پس از اینکه کیتی لیدسکی شناگر نوزده ساله آمریکایی در بخش زنان سه مدال طلا و یک نقره را شکار کرد، حالا شناگر هجده ساله استرالیایی، کایل چالمرز مدال طلای صد متر آزاد را در حضور غولهای این مادّه به دست آورده است. شناگرانی که هر کدام یادآور نخستین حضور مایکل فلپس در المپیک هستند و شاید روزی افسانه او را تصاحب کنند.

 

01133573 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
نخستین مدال زنان محجّبه
سارا احمد وزنه‌بردار مصری دسته 69 کیلوگرم زنان که با حجاب در این رقابت حاضر شده بود، به مدال برنز این دسته رسید. احمد با مجموع 255 کیلوگرم نخستین زن محجّه حاضر در ریو شد که مدال کسب کرده است.

 

01133567 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016
رستگاری با رکوردشکنی
نجات رحیمُف وزنه‌بردار قزّاقستان که از سال 2013 به مدّت دو سال به دلیل دوپینگ از مسابقه‌ها محروم بود، روز گذشته رکورد پانزده ساله دو ضرب دسته 77 کیلوگرم را شکست. رحیمف که متولّد و اهل آذربایجان است و پیش از این برای این کشور وزنه می‌زد، پس از اینکه در قالب تیم آذربایجان با محرومیّت دو ساله رو به رو شد، از سال گذشته و با پایان محرومیتش به قزّاقستان پیوسته و برای این کشور در مسابقه‌ها شرکت می‌کند. این ورزشکار روز گذشته در نمایشی غافلگیرکننده بازگشتش را به صحنه با رکوردشکنی و کسب مدال طلا جشن گرفت. اتّفاق جالب دیگر در این دسته اینکه لیو ژیائوژون از چین در مجموع دو حرکت به اندازه رحیمف وزنه زد امّا به دلیل وزن کمتر رحیمف، مدال طلا به نماینده قزّاقستان رسید.

 

01133561 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

14 آسیایی در جدول مدال‌ها
تا پایان روز چهارم رقابت‌های ریو 2016 ، چهل و شش کشور در جدول مدالها صاحب عنوان شده‌اند.هفت کشور پایانی این جدول تها یک مدال برنز گرفته‌اند. نکته جالب امّا حضور حضور پرشمار کشورهای آسیایی در جدول مدال‌هاست. چین، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، چین تایپه، ویتنام، کره شمالی، اندونزی، قزّاقستان، فیلیپین، مالزی، ازبکستان، امارات و قرقیزستان چهارده کشوری هستند که به ترتیب در جدول مدال‌ها حضور دارند و ایران همچنان در انتظار کسب نخستین مدال خود است.

 

 

*زنان باردار فراری از برزیل
تصویری که با عنوان «مادر باردار قهرمان المپیک» در شبکه‌های مجازی فارسی‌زبان دست به دست می‌شود حامل خبر اشتباهی‌ست. با وجود اینکه حضور زنان باردار در المپیک بی‌سابقه نبوده و در این زمینه رکوردهای جالبی به جا مانده، در ریو 2016 امّا هیچ زن بارداری مسابقه نخواهد داد. به ویژه به خاطر شیوع ویروس زیکا که عمده خطر آن برای زنان باردار است چنین رخدادی بعید به نظر می‌رسید. امّا تصویری که در حال وایرال شدن است مربوط به «نور سوریانی» تیرانداز مالزیایی‌ست که در المپیک لندن هشت ماهه باردار بود و البته به مدالی دست نیافت.

 

01133316 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016
شمشیرباز محجّبه آمریکایی در کانون توجّه‌ها
ابتهاج محمّد بانوی شمشیرباز آمریکایی که با حجاب خود توجّه بسیاری را جلب کرده بود، حالا به عنوان نخستین آمریکایی محجّبه حاضر در المپیک باید به همراه هم‌تیمی‌هایش در رقابت تیمی اسلحه سابر بازی یک‌چهارم‌نهایی را مقابل تیم لهستان برگزار کند. ابتهاج پیش از این در یک هشتم نهایی انفرادی سابر مقابل حریف فرانسوی شکست خورده و حذف شده است.

 

01133317 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

تنیس المپیک ریو، همچنان غول‌کش
پس از حذف ناباورانه نواک جوکویچ مرد شماره یک تنیس جهان از رقابت‌های المپیک ریو در هر دو بخش انفرادی و دو نفره، دقیقا همین اتّفاق برای سرنا ویلیامز نفر اوّل زنان دنیا هم افتاد. پس از اینکه در دیدار دو نفره سرنا به همراه خواهرش ونوس در نمایشی ضعیف به تیم دونفره زنان جمهوری چک باخت، روز گذشته این قهرمان تنیس زنان جهان مقابل بانوی تنیس‌باز اوکراینی شکست خورد تا از دور مسابقه‌های تنیس انفرادی زنان ریو 2016 کنار برود. خواهر او، ونوس ویلیامز، هنوز فرصت شرکت در رقابت دونفره مختلط را دارد.

 

01133318 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

کشف پرچم عربستان در رژه مصر
به هنگام رژه کاروان تیم مصر، یکی از ورزشکاران این کشور پرچم عربستان را در دست داشت و آن را به طرز عجیبی تکان می داد.
این برخلاف قوانین مسابقات است و مشخص نیست این حرکت سیاسی بوده یا در لحظه آخر و با خرید یکی از ورزشکاران مصری توسط سعودی ها رخ داده است.حماده طلعت (بازیکنی که این اقدام را مرتکب شد) در واکنش به انتقادها از این کار خود گفت: «در حال رژه، بیش از 20 پرچم سعودی را روی زمین دیدم که ورزشکاران و کاروان ها در حال لگد کردن آن ها بودند؛ چون روی پرچم عربستان عبارت ‘لا إله إلا الله محمد رسول الله’، یعنی شهادتین مسلمانان نوشته شده است من به خاطر حفظ احترام نام خداوند و پیامبر آن پرچم ها را تا جایی که توانستم، جمع کردم».
یکی  از ورزشکاران  مصری در این باره گفته: اگر حماده می خواست به کلمه جلاله احترام بگذارد لازم بود پرچم را از زمین برداشته و در جای دیگری که زیر پا نباشد می گذاشت اما برافراشتن آن با آن حالتی که او برافراشت، عجیب است.

 

01133319 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

انتقام برزیلی ها از هوپ سولو
«هوپ سولو» دروازه بان  مشهور تیم فوتبال زنان آمریکا به طور ویژه توسط تماشاگران برزیلی هو شد و مورد انتقاد قرار گرفت. وی در شبکه های اجتماعی مطالب طنزی را در مورد بیماری خطرناک زیکا که از چندی پیش در برزیل شیوع یافته است، نوشته بود. تماشاگران برزیلی روز شنبه و هنگام دیدار تیم فوتبال زنان آمریکا با نیوزلند، «سولو» را هو کردند و با سر دادن شعارهایی او را «زیکا» خطاب کردند.

 

01133321 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

هو کردن گسترده روس‌ها

در پی انتشار اسناد و مدارکی در باره وجود دوپینگ گسترده و دولتی در میان ورزشکاران روسی، این ورزشکاران به ویژه در المپیک ریو با فضایی خصمانه از سوی تماشاگران مواجه شده اند. تماشاگران همچنین از اینکه کمیته ملی المپیک به طور کامل حضور کاروان ورزشی روسیه را در برزیل ممنوع نکرد، ناراحت هستند و به هر مناسبت آنها را هو می کنند.
هو کردن ورزشکاران روسی از همان مراسم افتتاحیه کلید خورد و تماشاگران برزیلی وقتی روس ها برای مراسم رژه وارد ورزشگاه ماراکانا شدند، آنها را با صدای بلند مورد نوازش قرار دادند.
پروفسور «میاه» گفت: روس ها در طول بازی های المپیک همواره هو خواهند شد، چون بسیاری به این باور هستند که کمیته بین المللی المپیک نباید در مورد دوپینگ ورزشکاران روسیه کوتاه می آمد.

 

01133323 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
تیراندازی به اتوبوس خبرنگاران در ریو
ماریو آندراده، مجری المپیک 2016 ریو، از شکسته شدن شیشه اتوبوس خبرنگاران اعزامی به ریو و آسیب دیدگی جزئی سه نفر از آنها خبر داد.
اخبار حاکی از آن است که اتوبوس حامل خبرنگاران اعزامی به دهکده المپیک، مورد حمله قرار گرفته است.
آندراده در این خصوص گفت: ما هنوز نمی‌دانیم که علت شکسته شدن شیشه ها، پرتاب سنگ یا اصابت گلوله بوده است. البته پلیس برزیل قول پیگیری ماجرا را به رسانه ها داده است. آسیب دیدگی خبرنگاران سطحی گزارش شده است.
یکی از خبرنگاران حاضر در اتوبوس اذعان داشت که صدای گلوله را شنیده است و این حادثه، تیراندازی به سمت اتوبوس خبرنگاران بوده است.

 

01133334 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

عدم پاسخگویی کمیته مسابقات به تغیییر رنگ آب استخر شیرجه
مسئولان مسابقات المپیک ریو اعتراف کردند که دلیل تغییر رنگ آب استخر مسابقات شتای 10 متر زنان را خودشان هم نمی دانند.
امروز اخبار و عکسهای زیادی در مورد تغییر رنگ آب استخر مسابقات المپیک به رنگ سبز منتشر شد که حیرت بینندگان مسابقات را بر انگیخت.البته در این خصوص کمیته برگزاری مسابقات با انتشار بیانیه ای گفت: برای ما برگزار شدن مسابقات به بهترین کیفیت در اولویت اول قرار دارد . خود ما نمی دانیم این تغییر رنگ به چه دلیلی بوده است اما مطمئنا به زودی دلیل آن را منتشر خواهیم کرد. البته تضمین می دهیم که سلامت ورزشکاران در المپیک 2016 تحت هر شرایطی حفظ خواهد شد.

 

01133336 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 
هدیه تولّد عابدینی برای خودش
شمشیرباز المپیکی ایران، مجتبی عابدینی، امشب در حالی به مصاف حریف اوکراینی خود خواهد رفت که شب تولّد خود را سپری خواهد کرد. عابدینی در واپسین رقابت خود، جایزه بزرگ سئول، حریفان بزرگی را شکست داده و در نهایت فقط به الای درشوویتز آمریکایی در بازی پایانی باخت و نقره گرفت. با این حساب بهترین هدیه‌ای که او می‌تواند به خودش و البتّه کاروان ورزش ایران بدهد، مدال المپیک است.

 

01133337 - اخبار کوتاه روز ششم المپیک ریو 2016

 

 

آخرین مطالب این بخش سایر ورزش ها

فدراسیون جهانی شطرنج با خارج‌کردن نام ایران از رنکینگ جهانی، شطرنج کشورمان را تعلیق کرد. خروج نام ایران از رنکینگ کشورهای حاضر در فدراسیون جهانی شطرنج باعث شد طی دو روز اخیر گمانه‌زنی‌هایی در خصوص احتمال تعلیق صورت بگیرد. این گمانه‌زنی‌ها رنگ...
پایگاه اینترنتی فدراسیون دو و میدانی اعلام کرد ۲۸ دونده آمریکایی برای شرکت در اولین ماراتن بین المللی تهران که جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ برگزار می شود ثبت نام کرده اند. این مارتن به ابتکار سباستین استراتن هلندی برگزار می شود. او می‌گوید...
«دو ژیمناست ایرانی دیگر به خارج از کشور مهاجرت کردند». این شاید بی اهمیت ترین خبر برای مسئولان ورزش کشور و البته فدراسیون ژیمناستیک ایران باشد. خبری که حکایت از اوضاع نابسامان این رشته در کشور دارد. خبر تکراری است. پیش...
با درگذشت بهمن گلبارنژاد رکابزن خوب کشورمان در بازی‌های ریو بسیاری از مردم کشورمان نگران آینده خانواده‌اش هستند و اینکه چطور از این سرباز شایسته وطن تقدیر می‌شود. یکباره چون شوک بر سرمان آوار شد. خبر تلخی بود. بهمن گلبارنژاد؛ شاید...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب