»   سایر ورزش ها  »   اخبار و حواشی امروز المپیک ریو
۲۲ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۲۳:۵۰

اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

امروز با طلای کیانوش رستمی به هوا پریدیم

  :

روز ششم رقابتها پرهیاهوترین و جذّاب‌ترین ساعتها را سپری کردیم. با طلای کیانوش رستمی به هوا پریدیم و گوشه چشمی هم به آنچه در میان کاروان‌های دیگر رخ می‌داد داشتیم؛ رخ‌دادهایی که کم نبودند.

زنده :نادال و دل‌پوترو پا به پای هم
رقابت نیمه‌نهایی تنیس مردان همچنان در حال برگزاری‌ست و در حالی که در ست اوّل نادال پیروز شده بود، دل‌پوترو توانست ست دوم را ببرد تا نبرد این دو چهره سرشناس برای رسیدن به فینال المپیک داغ داغ دنبال شود.

 

 

01134457 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

آتش‌بازی در برزیل، سنّت آلمانی‌ها
تیم فوتبال المپیک آلمان با پیروزی پرگل چهار بر صفر مقابل پرتغال در دیدار یک چهارم‌پایانی، به نیمه‌نهایی راه یافت. آلمانی‌ها که حدود دو سال پیش در نیمه‌نهایی جام جهانی فوتبال باز هم در برزیل میزبان را آتش زده بودند، این بار هم‌زبانان اروپایی برزیل را در هم کوبیدند تا از جمله مدّعیان اصلی مدال طلای فوتبال باشند. نبری، ستاره احیا شده آلمان در این دیدار هم برای تیمش گل‌زنی کرد.

 

 

01134430 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 

مدالی که در خانواده ماند
رقابت پرتاب دیسک المپیک ریو اگرچه برای ما با حذف تلخ احسان حدّادی به عنوان نفر دوم دوره پیش همراه بود، البتّه منجر به حذف قهرمان دوره قبل هم شد. رابرت هارتینگ اگرچه به اندازه احسان حدّادی دور از انتظار نبود امّا به هر حال در 31 سالگی نتوانست در جمع دوازده نفر برتر دور مقدّماتی باشد و به فینال برسد. نکته جالب امّا اینکه امروز در رقابت پایانی، برادر جوان رابرت، کریستوفر هارتینگ 25 ساله توانست مدال طلای پرتاب دیسک ریو 2016 را کسب کند تا به این صورت طلای پرتاب دیسک المپیک در این خانواده آلمانی باقی بماند.

 

01134429 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 

سه قلوهای افسانه‌ای در ریو
خواهران سه‌قلوی استونیایی که در ماراتن المپیک 2016 شرکت خواهند کرد و ملقّب به «سه‌تایی‌های ریو» (Trio to Rio) شده‌اند، نخستین سه‌قلوهای همسان تاریخ خواهند شد که در یک المپیک شرکت کرده‌اند. رقابت ماراتن المپیک همواره از جذّاب‌ترین‌ها و از جمله تاریخی‌ترین رشته‌های ورزشی‌ست؛ فردا امّا در رقابت ماراتن زنان ریو 2016، نگاه‌های ویژه‌ای هم به سمت خواهران لویک خواهد بود. خانواده لویک تنها خانواده تاریخ است که در تنها یک رقابت شانس کسب سه مدال طلا دارد!

 

01134428 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 

 

اندی خوشحال در فینال، در انتظار نادال یا دل پوترو
عصر امروز اندی ماری با پیروزی مقابل کی نیشیکوری ژاپنی به فینال المپیک رسید تا در آستانه تکرار طلای چهار سال قبل باشد. امّا حریف او هم از میان دو چهره جان‌سخت خواهد بود. همین حالا رافائل نادال و خوان مارتین دل پوترو در حال رقابت برای رسیدن به فینال هستند. با ماه همراه باشید تا به زودی خبر دومین فینالیست تنیس ریو 2016 بخش مردان را بشنوید.

 

 

01134391 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 

 

خطر از بیخ گوش تماشاگران گذشت
در جریان رقابت‌های دوچرخه‌سواری پیست، بر اثر نیروی گریز از مرکزی که در پیچ به دوچرخه‌سواران وارد می‌شود، ریو تا آستانه رخ‌داد وحشتناک دیگری پیش رفت. همان‌طور که در تصویر مشخّص است دوچرخه‌سواران تا مرز برخورد با تماشاگران پیش رفتند امّا خوشبختانه ماجرا به خوشی تمام شد.

 

 

01134376 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 

کیمیای افغانستان
کیمیا یوسفی دونده صد متر افغانستان، یکی سه شرکت‌کننده این کشور و تنها زن افغان حاضر در ریو 2016 بود. امروز نوبت به کیمیا رسید تا در دو صد متر زنان تجربه بزرگ حضور در المپیک را به دست آورد. اگرچه که یوسفی نتوانست رکورد خوبی به جا بگذارد و از صعود به مرحله‌های بعدی باز ماند امّا نفس حضور دختری چون او با شرایطی که کشورش دارد، تحسین برانگیز است.

 

 

01134375 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 

ماجرای تمام نشدنی استخر سبزرنگ
پس از اینکه رقابت‌های شیرجه برای مدّتی تعطیل شد تا فضای استخر بهتر شود، با آغاز مجدّد رقابت‌ها امّا شرایط آن‌قدر نامناسب شد که مسابقه‌ها باز هم تعطیل شد. وضعیّت استخر شیرجه مورد تمسخر حاضران و ورزشکاران قرار گرفته و آنها به این موضوع اعتراض دارند. شیرجه‌رو آلمانی به طعنه گفته که فضای استخر بوی نامطبوع انسانی می‌دهد! ورزشکار بریتانیا هم اشاره کرده که با تعطیلی رقابت‌ها دست‌کم دیگر مجبور نیستند در چیزی به افتضاحی دو روز گذشته شیرجه بزنند.

 

 

 

حادثه‌های تازه در ریو
در مراسم اهدای مدال پرش با اسب، اتّفاق دلخراشی برای مربّی تیم آلمان رخ داد. رابی سندرسون به زمین افتاد و یکی از اسبهای پرقدرت با پای خود به سر او ضربه زد تا حسابی زخم و زار بشود!

 

 

01134370 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 
مرادی طلایی، حتی راحت‌تر از کیانوش
سهراب مرادی که امشب در دسته 94 کیلوگرم وزنه‌برداری روی صحنه خواهد رفت، در اوج آمادگی، و در حالی که چند رقیبش به خاطر دوپینگ محروم بودند راهی المپیک شد. در ادامه امّا دو وزنه‌بردار لهستانی هم در خود دهکده مسابقه‌ها از رقابت منع شدند تا دسته 94 کیلوگرم با تعدادی اندک و در نهایت شانس برای مرادی برگزار شود. اگر اتّفاق ویژه‌ای رخ ندهد و مرادی رکوردهای معمول خودش را بزند، با اختلاف طلایی ریو خواهد شد. در این شرایط امیدواریم علی هاشمی هم با رقابتی خوب و شایسته دست به صید مدالی با ارزش از 94 کیلوگرم بزند. در امتیازهای سایت‌های پیش‌بینی مسابقه‌ها سهراب مرادی با اختلاف بالاتر از رقیبان امشب است؛ حتّی خیلی بیشتر از فاصله کیانوش رستمی با رقیبانش.

 

01134314 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 

تجمید وزنه‌بردار بریتانیایی و هزار و یک دردسر
جو کالوینو وزنه‌بردار بریتانیا در پیامی توی شبکه‌های مجازی، از کیانوش رستمی تمجید کرد و گفت که با نمایش دیشبش آدمهای زیادی عاشق او خواهند شد. همین جمله کافی بود تا دوباره حماسه ایرانی ساخته شود. تعداد بازدیدکنندگان صفحه این ورزشکار به حدّی بالا رفت که خود او تعجّب کرد. این توجّه به او در نهایت به جای ناخوشایند همیشگی ختم شد؛ چنان که خودش هم نوشت: «تنها ظرف 24 ساعت چندین اکانت اینستاگرام به نام من ساخته شده که اصلا ربطی به من ندارند!»
این در حالی‌ست که دقیقه‌هایی پس از کسب مدال طلای کیانوش رستمی، هم‌وطنان برای کیانوش هم تعداد زیادی صفحه‌های غیرواقعی درست کردند تا به این ترتیب سودی از این ماجرا ببرند. این حجم از فرصت‌طلبی و مایه سرافکندگی‌ست.

 

01134287 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

01134288 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

منتخب توییت ها برای کیانوش
نیمه شب  گذشته بعد از قهرمانی کیانوش رستمی سیلی از توییت ها در این شبکه اجتماعی جاری بود . چند تایی از آنها را مرور می کنیم :
*وزنه بردارامون چه اسمایی دارن ولی!! دقت نکرده بودم تا حالا!! کیانوش، سهراب، بهداد!!
*زیر وزنه فریاد ایرانت را شنیدم کیانوش مو به تنم سیخ شد کیانوش بغض کردم کیانوش، بژی کیانوش
*با این عربده‌ای که من زدم فکر کنم عاق والدین رو به جون خریدم :))). چرا انقدر بده ساعت بازیا آخه :))
*بریم میدون ونک بوق بزنیم من دیگه نمی‌تونم با این ضربان قلب بخوابم :)))
*فقط خنده زیر وزنش و فریاد ایرانش.

*کیانوش رستمی به من یاد داد برا موفق شدن رو احدی حساب نکن…
*این وزنه بردار چینی که کیانوش رستمی شکستش داد،همون شمشیر باز کره ایه که مجتبی عابدینی رو مغلوب کرد.
*مردم الان جلو خونه اردشیر رستمی ریختن، اون هی می‌گه بابا من گرافیستم، مردمم می گن ابولفضل پورعربم ازین حرفا می‌زد.
*چیزی که از وزنه زدن کیانوش رستمی بیشتر تو چشم میاد اینه که این پسر کوه ادب و متانته ، مثه خیلی از کردهایی که تو زندگیم دیدم.
*-وزنه های سنگین اذیتت نمیکنه؟
کیانوش رستمی: نه
-ولی پدر حریفاتو در آورده
*در جریان هستید که کیانوش رستمی در المپیک ۲۰۱۲ اولین مدال ایران را گرفت و بعدش سلسله مدال‌های بقیه هم شروع شد؟

 

01134159 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

بسکتبال آمریکا، دست‌یافتنی‌تر از همیشه
شب گذشته تیم بسکتبال آمریکا با نتیجه نزدیک 94 به 91 از پس صربستان بر آمد تا همه بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر گذاشته باشد. نکته ویژه امّا این است که پیش‌تر در بازی استرالیا هم نتیجه‌ای نزدیک رقم خورد و آمریکا 98 به 88 پیروز رقابت شد. شاید بسکتبال آمریکا بینندگان را به دیدن فاصله‌های زیاد عادت داده باشد امّا به هر حال باید دید دلیل این افت نتیجه‌های آمریکا چیست؟ آیا خودشان به عمد ساده‌تر رقابت می‌کنند تا انرژی ذخیره کنند، یا باید به زودی منتظر شکست آنها در مرحله‌های بعد باشیم.

 

01134286 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو
پدر قهرمان استرالیایی دستگیر شد
دن اسمیت استرالیایی که روز گذشته مدال برنز پیاده‌روی ریو 2016 را به دست آورد، در حال تشکّر و تعریف و تمجید از پدرش به عنوان حامی و مربّی بود و خبر نداشت که پدرش دستگیر شده است: «پدرم الان حتما روی ابرهاست! باید بروم و ببینم کجا جشن گرفته‌اند و به خانواده‌ام بپیوندم.» در حالی که پدرش در بازداشت پلیس ریو بود. زمانی که دن توانست به مدال برنز برسد، پدر او دیوید اسمیت که خود در المپیک‌های لس‌آنجلس و مسکو شرکت کرده است، از شدّت هیجان درون مسیر آبی پرید تا خود را به فرزندش برساند و با او جشن بگیرد. پلیس برزیل امّا که از هویّت او باخبر نبود، فورا دستگیرش کرد.
دیوید اسمیت پس از آزادی از بازداشتگاه گفت: «من تا اعماق وجودم به وجد آمدم و فقط بسیار هیجان‌زده بودم. دن به سختی راه رفت و تلاش کرد. بی‌صبرانه منتظرم تا به دن برسم و با هم جشنی درست و حسابی بگیریم.»

 

01134284 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

آقای غول طلا گرفت
قدرت نمایی دوباره «تدی رینر» غول فرانسوی اتفاق مهم رشته جودو بود . او  با اقتدار همه حریفان خود را یکی پس از دیگری شکست داد تا سومین مدال المپیک خود را کسب کند.جودوکار 140 کیلوگرمی فرانسه سال 2008 و در المپیک پکن و در حالی که فقط 19 سال سن داشت به مدال برنز رسید و در المپیک لندن و سپس ریو به طلا دست یافت.قهرمان بلامنازع خروس ها، هفت مدال طلا و یک نقره جهان و پنج مدال طلای اروپا را نیز در کارنامه دارد تا یکی از پرافتخارترین ورزشکاران تاریح جهان لقب بگیرد.پیکارهای جودوی المپیک ریودوژانیرو با حضور 390 جودوکار از 136 کشور برگزار شد و بامداد شنبه با شناخت نفرات برتر سنگین وزن به اتمام رسید.

 

01134280 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو
قانون عجیب و دلخراش اهدای مدال
در رقابت‌های دوچرخه‌سواری تعقیبی تیمی، جایی که در دیدار نهایی بریتانیا از استرالیا پیشی گرفت و به مدال طلا رسید، ماجرای یک قانون المپیکی دوچرخه‌سوار استرالیا را عمیقا رنجاند. در این رقابت‌ها هر تیم پنج عضو دارد که یک نفر ذخیره است. کالوم اسکاتن عضو ثابت تیم استرالیا بود امّا برای دیدار فینال با هم‌تیمی‌اش جایگزین شد. زمانی که اسکاتن قصد داشت به مراسم اهدای مدال برود تا مدال نقره خود را همراه هم‌تیمی‌ها بگیرد، متوجّه شد که مطابق قانون فقط چهار شرکت‌کننده دیدار پایانی روی سکّو خواهند رفت و در مراسم اصلی اهدای مدال شرکت خواهند کرد و مدال اسکاتن جداگانه به او اهدا خواهد شد.
اگرچه که هم‌تیمی‌ها پس از پایان مراسم دوباره به سالن برگشتند تا جشن پنج نفره‌ای را همراه اسکاتن بخت‌برگشته بگیرند و تمام تلاش‌شان را کردند که همه چیز کامل باشد، امّا به هر حال این جوان استرالیایی مراسم اهدای مدال المپیک را به تلخی و به خاطر قانونی عجیب از دست داد.

 

01134279 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو
دو تصویر جالب دیروز
تیم دوچرخه سواری سرعت چین، در رقابت‌های پیست سرعت زنان شرکت کرد و مدال طلا را به دست آورد. امّا در کنار این مدال، کلاه‌های دوچرخه‌سواران چینی هم سوژه جهانی شد. کلاه‌هایی با طرّاحی منحصر به فرد و عجیب.
تصویر کلوپاترا بورل، پرتابگر وزنه اهل ترینیداد و توباگو هم توجّه بسیاری را به خود جلب کرد. بورل با اینکه به فینال این رقابت‌ها صعود کرد، در نهایت امّا رتبه‌ای بهتر از هفتی المپیک را به دست نیاورد.

 

01134275 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

01134276 - اخبار و حواشی امروز المپیک ریو

 

 

آخرین مطالب این بخش سایر ورزش ها

فدراسیون جهانی شطرنج با خارج‌کردن نام ایران از رنکینگ جهانی، شطرنج کشورمان را تعلیق کرد. خروج نام ایران از رنکینگ کشورهای حاضر در فدراسیون جهانی شطرنج باعث شد طی دو روز اخیر گمانه‌زنی‌هایی در خصوص احتمال تعلیق صورت بگیرد. این گمانه‌زنی‌ها رنگ...
پایگاه اینترنتی فدراسیون دو و میدانی اعلام کرد ۲۸ دونده آمریکایی برای شرکت در اولین ماراتن بین المللی تهران که جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ برگزار می شود ثبت نام کرده اند. این مارتن به ابتکار سباستین استراتن هلندی برگزار می شود. او می‌گوید...
«دو ژیمناست ایرانی دیگر به خارج از کشور مهاجرت کردند». این شاید بی اهمیت ترین خبر برای مسئولان ورزش کشور و البته فدراسیون ژیمناستیک ایران باشد. خبری که حکایت از اوضاع نابسامان این رشته در کشور دارد. خبر تکراری است. پیش...
با درگذشت بهمن گلبارنژاد رکابزن خوب کشورمان در بازی‌های ریو بسیاری از مردم کشورمان نگران آینده خانواده‌اش هستند و اینکه چطور از این سرباز شایسته وطن تقدیر می‌شود. یکباره چون شوک بر سرمان آوار شد. خبر تلخی بود. بهمن گلبارنژاد؛ شاید...