»   سایر ورزش ها  »   اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۲۸

اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

از ژیمناست مست تا حمله هکرها به پایگاه داده آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ

  :

اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

روز هفتم مسابقات المپیک ریو خالی از حواشی نبود،از ژیمناست مست تا حمله هکرها به پایگاه داده آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ

شادی‌های وصف‌ناشدنی
ویدئویی که از پورتوریکو در سراسر جهان پخش می‌شود پر از هیجان و حسّ خوب شادی و افتخار است. مونیکا پویگ تنیس‌باز پورتوریکویی به فینال تنیس المپیک ریو راه پیدا کرد و مردم پورتوریکو بساط جشن و شادی‌شان برپاست. امیدواریم که به زودی ما ایرانی‌ها هم دچار این احوال باشیم؛ شاید همین امشب، شاید کیانوش رستمی.

 

01134121 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

صندلی های خالی ریو

 

این روزها، صندلی های خالی مسابقات المپیک به شدت مورد توجه رسانه ها و حاضرین مسابقات ریو قرار گرفته است. در استادیوم “نیلتون سانتوس”، در روز ابتدایی مسابقات، شاید در حدود ده برابر امروز تماشاگر وجود داشت و حتی بسیاری از علاقمندان نمی توانستند برای تماشای مسابقات به استادیوم ها وارد شوند اما امروز جایگاه های خالی بسیار خودنمایی می کند. 

 

البته باید خاطرنشان کرد که مردم برزیل کمتر به مسابقات دو و میدانی علاقه دارند و تصاویر مخابره شده از ورزشگاه های مسابقات دومیدانی، نمی تواند به تمامی ورزش ها تعمیم داده شود. 

 

 

 

01134070 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

در ثانی، قیمت بلیط مسابقت بالاتر از استانداردهای وضع اقتصادی مردم کشور قهوه می باشد. استقبال نه چندان مطلوب از بعضی مسابقات، این مفهوم را در ذهن تداعی می کند که درخواست برگزاری المپیک، از سوی مقامات کشور برزیل بوده است و نه مردم این کشور. 

 

زمانیکه برزیل موفق به اخذ میزبانی المپیک شد، رئیس جمهور برزیل این اتفاق را موهبتی از سوی خداوند برای مردماین کشور دانست و مردم این کشور نیز به تبع آن، در خیابان ها جشن و پایکوبی برگزار کردند. 

 

اما با بررسی روند تاریخی این اتفاق، در می یابیم که برگزاری مراسم رقص در خیابان های ریو، خیلی شاید ربطی به موضوع پیش آمده ندارد و تقریبا امری عادی به شمار می آید.

 

به هر حال، از ابتدا هم  انتظار استقبال خوب از مسابقات ریو، شاید رویایی دور از ذهن به نظر می رسید و نباید خیلی این اتفاق را در کشوری مثل برزیل، مهم تلقی کرد.

رکوردشکنی اساسی

آلماز آیانا دونده اتیوپیایی دو ده هزار متر در حالی مدال طلای این مادّه را کسب کرد که نه تنها رکورد آن را شکست، بلکه رکوردی قدیمی را به شدّت و با فاصله زیاد رکوردشکنی کرد. او رکوردی که از سال 1993 در اختیار دونده چینی بود را به میزان بیش از 15 ثانیه جا به جا کرد!

 

01134066 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

فاصله‌های عجیب از رکوردها شخصی

در شرایطی که رقابت‌های المپیک لزوما برای همه ورزشکاران همراه با مدال و موفّقیّت نخواهد بود، امّا آنچه درباره کاروان ایران آزاردهنده به نظر می‌رسد کسب نتیجه‌های دور از انتظار و بعید از ورزشکاران است. در آخرین مورد لیلا رجبی پرتاب‌گر وزنه ایران با نمایشی دور از انتظار از رسیدن به فینال باز ماند. پریسا بهزادی نایب‌رئیس فدراسیون دو و میدانی که در نقش مربّی رجبی در ریو حاضر است، می‌گوید: «متاسّفانه لیلا رکورد لازم را کسب نکرد و باید بالای هفده متر پرتاب می‌کرد. باید با او صحبت کنم و ببینم مشکل چیست؟ او در لندن 17.55 پرتاب کرد ولی اینجا بیشتر از 17.34 نتوانست پرتاب کند.»

 

01134065 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

 

شکایت ژیمناست مست

یوری ون گلدر ،ژیمناست هلندی برای بازگشت به تیم ملی هلند به دادگاه شکایت می کند. یوری ون گلدر  که سابقه قهرمانی جهان در سال 2005 را در کارنامه خود می بیند، به دلیل مصرف مشروبات الکلی از طرف کمیته بین المللی کشور هلند از دهکده رقابت ها اخراج شده بود. این ژیمناست هلندی با مصرف مشروبات الکلی از محل اسکان تیم ملی کشورش در این دهکده خارج شده و به خیابان های ریو رفته بود. یوری ون گلدر همچنین یک بار به خاطر مصرف کوکایین نیز محروم شده بود. یوری ون گلدر با استخدام یک مشاور حقوقی، به دادگاه درخواست تجدید نظر داده است.

 

01134007 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

هلندی‌های سرنگون
چند روز پس از اینکه آنمیک فن ولوتن دوچرخه‌سوار هلندی در رقابت استقامت جادّه زنان دچار حادثه وحشتناک شد و راهی بیمارستان، دوچرخه‌سوار پیست این کشور، یوست فن دربرگ در جریان رقابت تیمی این مقابل چشم هم‌رکابها روی پیست سرنگون شد تا المپیک ریو لاله‌های نارنجی را به سختی پرپر کرده باشد.

 

01133985 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

در انتظار المپیک 2020 با پای شکسته
ژیمناست فرانسوی، سمیر سعید، که شکستگی پای چپش یکی از دلخراش‌ترین صحنه‌های المپیک ریو را خلق کرد، قسم خورده که به تمرین بازگردد و در المپیک 2020 توکیو حاضر باشد. خانواده او هم پس از این اتّفاق تصویری از کودکی او منتشر کرده‌اند تا به همه اعلام کنند رویای دیرینه فرزندشان حضور در المپیک و رقابت در آن بوده است. البتّه سعید پیش‌تر هم درست قبل از المپیک لندن پای راست خود را شکسته دید و مشخّص نیست که پاهایش تا چه اندازه برای رسیدن به این آرزو همراهی‌اش کنند.

 

01133973 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

خارجی‎ها هم عابربانک دارند!
ژینا راینهارت، میلیاردر استرالیایی برای ورزش کشورش حکم عابربانک را دارد. خانم راینهارت که از طریق شرکت‌های بزرگ تحت نظرش حامی مالی چند رشته ورزشی در استرالیاست، برای همراهی ورزشکاران کشورش به ویژه والیبال، شنا و قایقرانی در ریو به سر می‌برد.

 

01133972 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

ورزشکاران شگفت‌انگیز استرالیایی
بعضی از ورزشکاران المپیکی استرالیا شغل‌های عجیبی دارند؛ شغل‌هایی دشوار و وقت‌گیر که مشخّص نیست چه طور توانسته‌اند آنها را با شرایط ورزش قهرمانی هماهنگ کنند. لوله‌کشی ساختمان، پرستاری، دانشجویی فیزیک، فروشندگی، انبارداری، کارگری، تجارت و کاسبی، تکنسین برق، رئیس شرکت رسانه‌ای و سرانجام مامور پلیس از جمله شغل‌های جالب ورزشکاران استرالیایی‌ست که در ریو حاضرند. در تصویر پاول آدامز تیرانداز آمریکایی را می‌بینید که فارغ از ورزش یک پرستار است.

 

01133970 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

خون و خونریزی در ریو
دشواری‌ها و گرفتاری‌های امنیّتی در جریان برگزاری المپیک ریو 2016 تمامی ندارد. در تازه‌ترین اتّفاق ماموران امنیّتی ارتش برزیل با گروهی از خلاف‌کاران درگیری چند ساعته مسلّحانه داشته‌اند. ابتدا مجرمان مامور 31 ساله ارتش را با گلوله کشتند و در پی آن ارتش ساعتها تعقیب و گریز را در محلّه‌های زاغه‌نشین ریو را ترتیب داد. سرانجام در درگیری‌ها و تیراندازی‌های پلیس و گانگسترها سه شهروند بی‌گناه گلوله خوردند که یک نوجوان در این میان کشته شد.
المپیک ریو از جمله المپیک‌هایی‌ست که تصویرهای تلخ کم ندارد.

 

01133961 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

تمام دنیا در انتظار طلای کیانوش
در حالی که رکوردهای کیانوش رستمی او را در ردیف پرشانس‌های ریو 2016 برای کسب مدال قرار می‌داد، حالا با حذف وزنه‌برداران روس از المپیک، تمام دنیا روی وزنه‌بردار 85 کیلوگرمی ایران به عنوان شانس اوّل کسب مدال طلا حساب می‌کند. پیش‌بینی بنگاه‌های شرط‌بندی هم با ضریب خطای بسیار پایین روی طلایی بودن کیانوش رستمی‌ست. 02:30 بامداد فردا منتظر رستمی هستیم.

 

معجزه فوتبال المپیک برای بازیکن آرسنال
با اینکه به نظر می‌رسد رقابت‌های فوتبال در المپیک چندان توجّهی به خود جلب نمی‌کند و اهمّیّتی ندارد، امّا چرا نباید برای بعضی‌ها مهم و مفید باشد؟ سرج نبری بازیکن جوان آرسنال یکی از این بعضی‌هاست. در حالی که جایگاه حرفه‌ای نبری در میان اهالی ورزشگاه امارات رو به سقوط داشت، حالا المپیک همه چیز را تغییر داده است.
نبری به حدّی از افت رسیده بود که فصل گذشته آرسنال او را به وست برومویچ قرض داد؛ حالا امّا این جوان 21 ساله خط هافبک و حمله تیم ملّی آلمان در برزیل خودنمایی می‌کند. در المپیکی که تا به اینجا برای آلمانی‌ها ناامیدکننده بوده، سرج نبری و تیم فوتبال این کشور امید درخشانی هستند و حسابی به چشم آمده‌اند. برای نبری که در شش ماه گذشته پنج بار تنها در فهرست ذخیره آرسنال قرار گرفت، حالا المپیک فرصتی شده تا نگاه‌ها به سمت او بچرخد.

 

01133954 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

پس از پنج دوره حضور، از المپیک ناامید شدم
شناگر ترینیداد و توباگو، جورج باول، پنجمین و واپسین المپیک خود را در ریو 2016 بدون به دست آوردن نتیجه درخور پشت سر گذاشت. باول پس از شانزده سال حضور در عرصه المپیک، حرف‌های ناامیدکننده‌ای می‌زند: «زمانی که برای نخستین بار در سیدنی پا به المپیک گذاشتم، به آرمانهای آن، به تاریخ و قدمت و ارزشهای اصیل قهرمانی و رقابت در آن باور داشتم؛ حالا امّا در حالی المپیک را ترک می‌کنم که از خودم می‌پرسم که چی؟! متاسّفانه المپیک چیزی نیست جز قدرت چند رسانه برای نمایش آنچه می‌خواهند.»
جورج باول که در پنج دوره حضور تنها موفّق به کسب مدال برنز در 200 متر مختلط المپیک آتن شده است، فرد خیّر و مهربانی‌ست؛ حالا امّا از فدراسیون جهانی شنا و کوتاهی آنها در برخورد با مسائلی مثل دوپینگ سرخورده است و با دل‌زدگی میدان را ترک می‌کند.

 

01133953 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

رتبه سیزدهمی که بریتانیایی‌ها دوستش دارند
الیسا داونی، ژیمناست بریتانیایی که سقوط خطرناکش و فرود آمدن روی گردن او را در آستانه خطر بزرگی قرار داده بود، در نهایت در فینال تمام اسباب ریو 2016 به مقام سیزدهم رسید. فضای رسانه‌ای بریتانیا امّا به شدّت به او امیدوار است؛ داونی تنها هفده سال دارد و با توجّه به حادثه‌ای که برای او پیش آمد، روزنامه‌نگاران بریتانیایی از نتیجه او بسیار راضی هستند. به ویژه که او پس از صدمه‌ای که دید به رقابت برگشت و تیم ژیمناستیک زنان بریتانیا را هم در فینال و کسب رتبه پنجم همراهی کرد. اگر این دختر جوان در المپیک 2020 مدال‌آور باشد نباید تعجّب کرد.

 

01133950 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

شناگر روسی فلپس را متّهم کرد
او در دفاع از خودش عنوان کرده که شرایط او تفاوت چندانی با مایکل فلپس، شناگر افسانه‌ای آمریکا ندارد؛ اشاره او به ماجرای مصرف مواد مخدّر توسّط فلپس در سال 2009 و پس از آن عذرخواهی و بازگشت اوست.
شناگران آمریکایی و بریتانیایی، لیلی کینگ و کلوی تاتن عنوان کرده‌اند که حضور افیمووا در المپیک و شرکتش در رقابتها غیرقابل باور است؛ این شناگر روس در پاسخ آنها ضمن اینکه آهی از سر افسوس کشیده گفته: «این خانم (کینگ) درباره مایکل فلپس چه نظری دارد؟»
افیمووا در حالی که در فینال 100 متر و 200 متر قورباغه حاضر بود، در هر دو رقابت مدال نقره را به دست آورد. در رقابت صد متر کینگ آمریکایی طلا گرفت و کلوی تاتن در فینال 200 متر به مقام چهارم رسید. تاتن به خبرنگاران گفت: «به هر حال چهارم شدن کمی دردناکه؛ ولی من ترجیح می‌دم پاک و سالم باشم.» و به این ترتیب باز هم از خجالت رقیب روس در آمد.
یولیا افیمووا از انتقادها ناراحت است و گفته: «من شخصا مخالف دوپینگم و علاقه‌ای به این موضوع ندارم. همه ما می‌دانیم که گاهی از سر ناآگاهی دارویی مصرف می‌شود و من به عمد این داروها را مصرف نکردم. هر کسی این شانس را دارد تا اشتباهش را جبران کند. وقتی شما پشت فرمان هستید و تصادف می‌کنید، چند برگ بیمه از شما کنده می‌شود، نه اینکه برای همه عمر از بیمه شدن محروم شوید.»

 

01133931 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

سلفی‌های آقای رئیس به جای مدال ورزش‌کاران
حضور وزیر ورزش هند در ریو و عکس‌های پیاپی او در حالت‌های شاد و مفرّح صدای هندی‌ها را در آورده؛ به ویژه که ورزشکاران هند یکی پس از دیگری مدال‌ها را از دست می‌دهند. روزنامه‌نگاران هندی به شدّت وزیر ورزش را به خاطر عکس‌هایش نقد کرده‌اند؛ عکسهایی از رینگ بوکس با بوکسور شکست‌خورده تا دست‌جمعی هاکی‌بازهای هندی.
کار به جایی رسیده که مسئولان مسابقه‌های ریو 2016 رسما به هندی‌های تذکّر داده‌اند که وزیر ورزش این کشور وارد فضاهایی از سالن‌های ورزشی مسابقه‌ها می‌شود که حق آن را ندارد.

 

01133930 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

افتضاح در تلویزیون کانادا؛ مثل خوک مُرد
در جریان پخش رقابت‌های 4 در 200 متر آزاد زنان ریو 2016 از تلویزیون ملّی کاناد CBC، اتّفاقی افتاد که باعث عذرخواهی رسمی این شبکه و مسئولان آن شد. بایرون مک‌دونالد مفسّر شنای این شبکه پس از پایان رقابت و زمانی که فکر می‌کرد میکروفونش بسته است، در توصیف دختر نوجوان چینی حاضر در مسابقه از اصطلاح انگلیسی‌ای استفاده کرد که تمسخر و توهین بدی به حساب می‌آمد: «دختر کوچولوی چینی بیچاره مثل یه خوک جون داد!»
به محض اینکه این جمله‌های توهین‌آمیز از میکروفون تلویزیون کانادا شنیده شد، کابران فضای مجازی به شدّت رفتار این مربّی و شناگر قدیمی را نکوهش کردند. مک‌دونالد در المپیک 1972 خود نماینده شناگر کانادا بود امّا حالا با خشم مردم مواجه شده؛ کسانی که خواهان برکناری او از کارش هستند.
CBC بی‌درنگ در شبکه‌های اجتماعی اقدام به عذرخواهی رسمی کرد و اسکات راسل از دیگر مسئولان این شبکه هم روی آنتن زنده حاضر شد و از بینندگان به خاطر این رخداد عذرخواهی کرد و فضای مجازی را مقصّر این رخ‌داد قلم‌داد نکرد.

 

01133919 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016
ورزشکاران بلغارستان و چین در انتظار آزمایش دوم دوپینگ
سیلویا دانکووا دونده بلغاری با مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگش، با وجود اینکه زیر بار این موضوع نمی‌رود امّا تا بررسی نمونهد ومش از رقابت منع شده است. از طرف دیگر شن ژینایی دختر 18 ساله چینی و قهرمان بازی‌های آسیایی اینچوئون در سه مادّه، که در شنای صد متر پروانه ریو چهارم شد هم با همین وضعیّت رو به روست و مثبت بودن آزمایش دوپینگ او تایید شده است.

 

01133905 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016
دوپینگی‌ها هک شدند
کریگ ریدی رئیس آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ اعلام کرده‌ست که در هفته گذشته از حمله هکرها به پایگاه داده‌های این سازمان خبردار شده‌اند امّا مشخّص نیست چه زمانی این حمله رخ داده است. مسئول روابط عمومی وادا به اسوشیتدپرس گفت: «ما از طریق ایمیلی که شامل ویدئویی درباره نفوذ به پایگاه داده‌های سازمان بود باخبر شدیم که در خطر هستیم و خیلی زود جلوی این ماجرا گرفته شد. اگرچه که هنوز همه چیز به شدّت تحت مراقبت است.»

 

01133887 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016
راگبی توی خون ماست
از روستاهای گرد و خاک گرفته تا بازارهای شلوغ پایتخت، مردم فیجی کار و کاسبی را تعطیل کردند تا به جشن و پای‌کوبی بپردازند؛ جشنی در ستایش قهرمانی راگبی المپیک. تیم فیجی در دیدار پایانی رقابت‌های راگبی هفت نفره ریو 2016، بریتانیا را 43 به هفت در هم کوبید و قهرمان شد تا نخستین طلای تاریخی فیجی را به دست بیاورد. مردم فیجی که به راگبی مثل یک آیین سنّتی نگاه می‌کنند و توی خون‌شان است، در ورزشگاه اصلی شهر سووا پایتخت فیجی جمع شدند تا دیدار پایانی مقابل بریتانیا را تماشا کنند. پس از قهرمانی تاریخی‌شان این مردم خیابانهای شهر را به میدان رقص و شادی تبدیل کردند.

 

01133893 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

یکّه‌تازی و افسانه‌سازی در سی و یک سالگی
مایکل فلپس با گرفتن چهارمین طلا در چهارمین رقابتی که در ریو 2016 داشت، بیش از پیش افسانه‌ای و دور از دسترس شد. مایکل فلپس در فینال 200 متر مختلط با فاصله‌ای 2 ثانیه‌ای نسبت به نفر دوم ژاپنی گروه به پایان مسیر رسید و بیست و دومین طلای تاریخ المپیکش را به دست آورد. فلپس بامداد فردا در فینال 100 متر پروانه هم حاضر خواهد بود تا احتمالا طلای بیست و سوم را هم شکار کند.

 

01133867 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016
طلا و نقره ژیمناستیک برای زنان آمریکا
در بخش تمام اسباب ژیمناستیک زنان سیمون بیلز که پیش‌تر همراه همی‌تیمی‌هایش قهرمان بخش تیمی همین مادّه شده بود، توانست مدال طلای بخش انفرادی را هم کسب کند. در همین مادّه مدال نقره به کسی رسید که پدر و مادرش سوژه ریو 2016 شده بودند. ریزمن که تصویر پدر و مادرش در حالی که به شدّت نگران حرکت‌های او بودند به دنیا مخابره شد و توجّه بسیاری را جلب کرد، در نهایت به مدال نقره این بخش رسید و پشت سر هم‌وطنش قرار گرفت.

 

01133865 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016
دومین طلای شیر آمریکایی
جودوکار وزن 78 کیلوگرم زنان آمریکا مدال طلای المپیک لندن را تکرار کرد تا این‌چنین شادمان باشد. کایلا هریسون هر چهار رقابت خود در ریو 2016 از جمله دیدار پایانی مقابل حریف فرانسوی را با اقتدار پیروز شد و هم یک طلای دیگر به مدالهای کاروان آمریکا اضافه کرد و هم خودش را در میان آنهایی جا کرد که دو طلای دو المپیک مختلف را در مشت خود دارند.
هریسون می‌گوید ژاپنی‌ها او را شیر صدا می‌زنند؛ به خاطر رنگ موها و فریادهایی که پس از پیروزی، از جمله مقابل ژاپنی‌ها می‌کشد.

 

01133864 - اخبار و حاشیه های روز هفتم المپیک ریو 2016

 

آخرین مطالب این بخش سایر ورزش ها

فدراسیون جهانی شطرنج با خارج‌کردن نام ایران از رنکینگ جهانی، شطرنج کشورمان را تعلیق کرد. خروج نام ایران از رنکینگ کشورهای حاضر در فدراسیون جهانی شطرنج باعث شد طی دو روز اخیر گمانه‌زنی‌هایی در خصوص احتمال تعلیق صورت بگیرد. این گمانه‌زنی‌ها رنگ...
پایگاه اینترنتی فدراسیون دو و میدانی اعلام کرد ۲۸ دونده آمریکایی برای شرکت در اولین ماراتن بین المللی تهران که جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ برگزار می شود ثبت نام کرده اند. این مارتن به ابتکار سباستین استراتن هلندی برگزار می شود. او می‌گوید...
«دو ژیمناست ایرانی دیگر به خارج از کشور مهاجرت کردند». این شاید بی اهمیت ترین خبر برای مسئولان ورزش کشور و البته فدراسیون ژیمناستیک ایران باشد. خبری که حکایت از اوضاع نابسامان این رشته در کشور دارد. خبر تکراری است. پیش...
با درگذشت بهمن گلبارنژاد رکابزن خوب کشورمان در بازی‌های ریو بسیاری از مردم کشورمان نگران آینده خانواده‌اش هستند و اینکه چطور از این سرباز شایسته وطن تقدیر می‌شود. یکباره چون شوک بر سرمان آوار شد. خبر تلخی بود. بهمن گلبارنژاد؛ شاید...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب