یکشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
»   اخبار برگزیده, اخبار سیاسی  »   احمدی نژادی‌ها رسما رقابت انتخاباتی را کلید زدند
278 بازدید
۲۲ بهمن ۱۳۹۳ , ساعت ۱۳:۱۴
احمدی نژاد

احمدی نژادی‌ها رسما رقابت انتخاباتی را کلید زدند

«نه سازش نه تسلیم، انرژی هسته‌ای»، «قسم به هر‌چی مَرده، احمدی‌ برمی‌گرده» و… این‌ها نمونه شعارهایی است که در دیدار مردمی محمود احمدی‌نژاد با ساکنان شهر ری و در مسجد جامع المهدی دولت‌آباد شهرری سر داده شد. شعارهایی که بار دیگر یادآور روزهای قبل از انتخابات یازدهم و…

«نه سازش نه تسلیم، انرژی هسته‌ای»، «قسم به هر‌چی مَرده، احمدی‌ برمی‌گرده» و… این‌ها نمونه شعارهایی است که در دیدار مردمی محمود احمدی‌نژاد با ساکنان شهر ری و در مسجد جامع المهدی دولت‌آباد شهرری سر داده شد.

شعارهایی که بار دیگر یادآور روزهای قبل از انتخابات یازدهم و سفر‌های استانی آخر محمود احمدی‌نژاد در کسوت رئیس جمهور ایران بود.

البته با پایان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد و چند ماه سکوت او و یارنش، از اواخر سال ۹۲ و در آستانه نوروز ۹۳ دوباره زمزمه‌های بازگشت رئیس دولت دهم و حلقه یاران جنجالی‌اش به قدرت آغاز شد و حتی اعلام شد سفرهای استانی احمدی‌نژاد و یارانش هم آغاز شده است.

ما حصل این اتفاق نیز چیزی نبود جز سفرهای استانی محمود احمدی‌نژاد، از خوزستان در جنوب کشور گرفته، تا طالقان در مرکز و دریاکنار در شمال، در فاصله‌ای نه چندان دور با انتخابات مجلس دهم که در معادلات سیاسی معنایی جز تلاش برای بازگشت و دستیابی مجدد به قدرت ندارد و حالا کار به گشت‌ها و دیدارهای درون شهری هم رسیده است آن هم در روزهایی که دولت حسن روحانی برای حذف یارانه نقدی تحت فشار است و مردم نیز از گرانی‌ها و حذف احتمالی یارانه‌شان گلایه دارند.

گشت‌ها و دیدارهایی که برای رئیس دولت دهم و یارانش که سمت و مسئولیتی در کشور ندارند تنها یک مفهوم می‌تواند داشته باشد و آن هم تبلیغات انتخاباتی برای اولین انتخابات پیش رو یعنی انتخابات مجلس است.

غلامحسین الهام سخنگوی دولت دهم، مرتضی تمدن استاندار سابق تهران، سیدمجتبی ثمره هاشمی دستیار ارشد رئیس جمهور سابق و جوانفکر مدیرعامل اسبق روزنامه ایران در این دیدار احمدی‌نژاد را همراهی می‌کردند تا رئیس جمهور سابق نشان دهد هنوز هم با یاران خود ارتباط تنگاتنگی دارد و از جریان موسوم به انحرافی نیز دور نشده است.

هر چند که اسفندیار رحیم مشایی یار گرمابه و گلستان محمود احمدی نژاد این روزها زیاد همراه وی دیده نمی شود اما با توجه به حضور جوانفکر و دیگر نزدیکان مشایی در کنار رئیس دولت دهم، کاملا مشخص است که ماجرای «احمدی نژاد یعنی مشایی و مشایی یعنی احمدی نژاد» هنوز هم برای دولت دهمی ها و یارانشان تغییر نکرده است و تنها برای دور ماندن از حاشیه ها، رحیم مشایی این روزها در کنار احمدی نژاد نیست.

در این میان می‌توان گفت مکان یابی برای دیدارهای مردمی احمدی‌نژاد نیز بسیار هدفمند انتخاب شده و هر چند پیش از این نارمک در آبانماه و جشن تولد احمدی‌نژاد، پا توق هوادارانش بود، این بار شهر ری به عنوان منطقه‌ای با مردم مذهبی و قالبی از قشر متوسط و ضعیف، نقطه هدف احمدی نژادی‌ها بوده است و سخنان رئیس جمهور سابق ایران نیز رنگ بویی از انتقاد به دولت یازدهم، وضعیت اقتصادی کشور و مذاکرات هسته‌ای داشته تا شائبه انتخاباتی بودن این دیدار پر رنگ‌تر شود.

احمدی‌نژاد در جمع مردم ری چه گفت؟

به عنوان مثال، رئیس‌جمهور سابق کشور در بخشی از سخنرانی خود به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و البته به ضعف‌ها و مشکلات نیز پرداخت و گفت که اگر قرار باشد مشکلات کشور مورد نقد قرار بگیرد تنها کسی که می‌تواند این مشکلات را نقد کند من هستم چرا که جای‌جای ایران را دیده‌ام.

احمدی‌نژاد در بخشی از سخنرانی خود تأکید کرد که امروز باید همه دنیا بداند که هیچ کس نباید و نمی‌تواند خیال کند که می‌تواند اراده و سیاست خود را به ملت ایران تحمیل کند چرا که ملت ایران دیگر اجازه نمی‌دهد آنان برایشان تصمیم‌گیری کنند. سخنانی که بوی کنایه به دولت یازدهم، هم در خصوص نقد‌های صورت گرفته اقتصادی و هم در خصوص مذاکرات هسته‌ای را داشت و به سفرهای استانی احمدی‌نژاد اشاره می‌کرد.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان خاطرات دوران ریاست جمهوری خود گفت: در نیویورک رسانه‌ها به من گفتند که مردم از مواضع ضداسرائیلی من ناراحت هستند اما من به آن‌ها گفتم با هم به خیابان‌ها برویم و نظر مردم را بپرسیم که آن‌ها نیامدند. بسیاری از کارمندان رسانه‌های آن‌ها طرفدار ما هستند. هوگو چاوز نیز به امام زمان باور داشت و منتظر ظهور امام عصر بود. در مراسم تدفین او نمایندگان کشورهای مختلفی که حضور داشتند اظهار می‌کردند که آن‌ها با ما هستند. این وضعیت در اروپا، آمریکا و آسیای شرقی هم وجود دارد. مردم آمریکا با سیاست‌های حکومت این کشور موافق نیستند. من در سفری در شرق آسیا بودم، پس از سخنرانی من یک پیرمرد بودایی که از علمای آن‌ها محسوب می‌شد گفت من ۹۰ سال منتظر شنیدن چنین صحبت‌هایی بودم.

وی ادامه داد: لازم است که در ابتدا دهه فجر را به محضر امام عصر (عج)، رهبری و مردم ایران تبریک عرض کنم و در این بین بهترین حرفی که می‌توانم بزنم، حرف از خود انقلاب است. چرا که این انقلاب بعد از بعثت پیامبر (ص) مهم‌ترین رویداد بود و کسانی که بنده را می‌شناسند می‌دانند که در سخنانم اغراق و دروغ وجود ندارد چرا که انقلاب از جنس بعثت و از خط بعثت است و انرژی‌ای که از مردم و از ملت ایران آزاد شد، انرژی‌ای بود که در کشورهای دیگر ملموس و مشهود بود.

احمدی‌نژاد و بازگشت به قدرت

در هر حال این سخنرانی‌ها و سفرهای استانی و درون شهری در حالی توسط دولت دهمی‌ها سازمان دهی می‌شود که پیش از این یاران محمود احمدی‌نژاد مصرانه تاکید می‌کردند، رئیس دولت دهم قصد بازگشت به قدرت را ندارد.

حتی محمود احمدی‌نژاد، سال گذشته در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‌الله ابطحی در دانشگاه امام صادق (ع)، در پاسخ به این پرسش که «آیا صحت دارد که وزرای دولت شما در حال آماده شدن برای حضور انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی هستند؟» پاسخ داد: من سخنگوی خودم هستم و سخنگوی دیگران نیستم. و همچنین در پاسخ به این پرسش که «چرا سکوت خود را نمی‌شکنید؟» گفت: «سکوت کجا بوده است؟ شما سکوت را به من نشان بدهید تا آن را بشکنم»، اما جواب‌های دو پهلوی او باعث نشد تا شایعات درباره احتمال حضور او و حلقه یارانش در انتخابات دهم مجلس از بین برود.

این با دست پس زدن‌ها و با پا پیش کشیدن‌ها اما در حالی بود که تبلیغات برای محمود احمدی‌نژاد و بزرگنمایی صفات خوب وی در سال گذشته ادامه دار شد تا جاییکه کتابی درباره احمدی‌نژاد، آن هم در اندونزی منتشر شد و او را تشبیه به داود پیامبر کرد.

«داوود در میان خشم جالوت دنیا» نام کتابی بود که در آن به زندگی نامه دکتر احمدی‌نژاد از زوایای مختلف پرداخته شده بود.

با این حال، دی ماه امسال بود که محمود احمدی‌نژاد مواضع خود را با یک چرخش تغییر داد و در سخنرانی در جمع هوادارنش گفت: «بنده خود را وقف انقلاب و نظام می‌دانم و از تمام داشته‌های خود برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده خواهم کرد و هر زمانی که احساس کنم حریم ولایت و رهبری عزیز مورد تعرض قرار گرفته است سکوت خود را خواهم شکست.»

رئیس‌جمهور سابق همچنین در خصوص بازگشت خود به قدرت نیز تاکید کرد: «ما در عصری زندگی می‌کنیم که باید سربازی برای امام عصر (عج) را تمرین کنیم و این سربازی تنها با تبعیت محض از ولی زمان و رهبرانقلاب به منصه ظهور گذاشته خواهد شد. باید دید قدرت را چگونه تفسیر می‌کنید. قدرت از منظر ما داشتن عزت و صولت نزد خداوند و بندگان نیکش است بقیه مسائل بی‌اهمیت محسوب می‌شوند.»

این اولین باری بود که بعد از اتمام دوران حیات دولت دهم، محمود احمدی‌نژاد تلویحا زمزمه‌های بازگشت خود به قدرت را تایید می‌کرد. تاییدی که با توجه به دیدارهای مردمی، سفرهای استانی و شعار «به زودی می‌آییم» که این روز‌ها زینت وب سایت رسمی محمود احمدی است، تنها نشان دهنده یک چیز است، تصمیم جدی احمدی نژادی‌ها برای بازگشت به قدرت سیاسی.

هر چند احمدی نژادی‌ها در حالی وارد عرصه رقابت قدرت شده‌اند که نه حامیان سیاسی قبل خود را دارند و نه از اقبال عمومی چندانی برخوردارند اما در هر حال شرایط اقتصادی بعد از اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، نگرانی‌ها از قطع یارانه نقدی و گرانی بنزین می‌تواند امید آن‌ها را برای تسخیر افکار عمومی بیشتر کند و باید منتظر قدم بعدی آن‌ها در این خصوص بود.

fardanews.com

لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار برگزیده  , اخبار سیاسی

خبر فوری/ مدیر شبکه جم تی وی ترور شد
سعيد كريميان مدير گروه جم تی وی ساعتی قبل در دفتر كار خود در تركيه با گلوله به قتل رسید. "فخرآور" یکی از از نزدیکان کریمیان است که خبر کشته شدن وی را تایید کرده است. ...
خبر فوری/ مدیر شبکه جم تی وی ترور شد
معاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری در توئیتی خود به افشاگری درباره آنچه در لحظات آخر مناظره گذشت، پرداخته است. به گزارش خبرآنلاین، حمید ابوطالبی در توئیتر خود نوشته است؛ روحانی در مناظره به آقای قالیباف گفت: متنی ...
مشاجره روحانی با قالیباف در پایان مناظره
دکتر روحانی در پایان اولین مناظره انتخاباتی گفت: من یک برنامه صد روزه داشتم که پس از صد روز آمدم و توضیح دادم. در مورد شغل هم گفتم که اگر بتوانیم گردشگران را جذب کنیم ...
پرستار ایرانی که به اسارت تکفیری ها درآمده بود با رشادت سپاه آزاد شد
"یکی از پرستاران ایرانی که در راه خدمت به مدافعان شریف حرم آل رسول‌الله(ص) به اسارت گروه‌های تکفیری درآمده بود، با تیزهوشی و رشادت سپاه اسلام از دام دشمنان رها شده و به دامان خانواده ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب مرتبط

  • دانلود آهنگ جدید احمدرضا نبی زاده به نام فصل پنجم دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام قدم میزنم دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به نام خواب جدایی دانلود آهنگ جدید امین رستمی به نام نفسم رفت دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین و فریدون آسرایی به نام کمک کن
    جدیدترین ترانه ها
  • مطالب اخیر