»   اخبار روز  »   “احمدی‌نژاد نمی‌تواند برای سپاه تعیین تکلیف کند”
۲۵ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۱۳:۵۹

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به پیشنهاد فروش اموال سپاه و ارتش

“احمدی‌نژاد نمی‌تواند برای سپاه تعیین تکلیف کند”

دولت نهم همان دولتی است که با شعار «ساده‌زیستی» پا به میدان رقابت گذاشت. همین شعار بود که دولت هر از گاهی با تاکید بر «صرفه‌جویی» از همه نهادها خواسته بود که با رعایت این امر به دولت کمک کنند. احمدی‌نژاد حتی پیشنهاد داده بود که نهادها می‌توانند با تبدیل اموال راکد به سرمایه‌های مولد، یاری‌دهنده دولت باشند.

به گزارش بهار، محمود احمدی‌نژاد حتی سیاست کوچک کردن دولت را با ادغام وزارتخانه‌ها در دستور کار دولتش قرار داد تا با این کار به آن صرفه‌جویی که مدنظرش است برسد. البته برخی برخلاف نظر دولت بر این اعتقاد هستند که کوچک کردن دولت با تخصصی شدن و آزادسازی صورت می‌گیرد نه با تعداد وزارتخانه‌ها. اما دولت بی‌اعتنا، سیاست ادغام وزارتخانه‌ها را در پیش گرفت و حال پیشنهاد آن را می‌دهد که نهاد‌ها اموال اضافه خود را برای رعایت صرفه‌جویی بفروشند. حال که دولت به روزهای پایانی کارش نزدیک شده باز هم با تاکید بر صرفه‌جویی و تبدیل اموال راکد به سرمایه‌های مولد این‌بار به طور مستقیم به «سپاه و ارتش» پیشنهاد داده است که برخی از زمین‌های راکدشان را بفروشند. محمود احمدی‌نژاد در جمع فرماندهان سپاه با روایت فروش زمین‌های دولت به سپاهیان پیشنهاد داد که «ارتش و سپاه هم زمین‌هایشان را بفروشند.»

احمدی‌نژاد با ارایه پیشنهاد به سپاهیان حاضر در جلسه گفت که دولت هم ساختمان وزارت کشاورزی در بلوار کشاورز را به مبلغ 240‌میلیارد تومان به قوه‌قضاییه فروخته است. البته این پیشنهاد محمود احمدی‌نژاد با واکنش منصور حقیقت‌پور، عضو کمیسیون امنیت ملی مواجه شد.

حقیقت‌پور در گفت‌وگو با «بهار» با انتقاد از اظهارات محمود احمدی‌نژاد و پیشنهادش می‌گوید: «احمدی‌نژاد نمی‌تواند برای سپاه تعیین تکلیف کند.» حقیقت‌پور می‌گوید: «سپاه یک تشکیلات نظامی است که اموالش را برای روزهای ویژه ذخیره می‌کند.» وی همچنین در واکنش به این پیشنهاد احمدی‌نژاد به رییس‌جمهوری یادآور می‌شود: «سپاه زیر نظر ولی‌فقیه ماموریت‌هایش را انجام می‌دهد.»

عضو کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این‌که چرا احمدی‌نژاد چنین پیشنهادی را به سپاه و ارتش داده است، می‌گوید: «من اصلا نمی‌دانم چرا آقای احمدی‌نژاد در این فضاها وارد می‌شود. آقای احمدی‌نژاد اگر خیلی نگران آن است که هر نهادی هر چه اضافه دارد بفروشد چرا ساختمان وزارت راه را نمی‌فروشد؟ احمدی‌نژاد بیاید ساختمان وزارت راه را بفروشد و با پولش حداقل دوهزار راه روستایی را آسفالت کند. ایشان اگر خیلی دلش می‌خواهد که این مسئله عرف شود از دولت شروع کند.»

واکنش حقیقت‌پور در حالی است که احمدی‌نژاد در جمع فرماندهان سپاه با ارائه این پیشنهاد گفته بود که دولت هم تاکنون ساختمان وزارت کشاورزی را فروخته است. البته حقیقت‌پور با این اعتقاد که اصلا احمدی‌نژاد نباید در این موضوع ورود پیدا می‌کرد، می‌گوید: «خیلی از ساختمان‌های دیگر هم هست که دولت می‌تواند بفروشد. ساختمان بانک مرکزی هم است. دولت می‌تواند ساختمان بانک مرکزی را دو، سه‌هزار‌میلیارد تومان بفروشد. یا ساختمان وزارت راه را هم چیزی حدود سه‌هزار‌میلیارد تومان بفروشد و سر جمع حدود پنج‌هزار‌میلیارد می‌تواند درآمد داشته باشد.»

وی در پاسخ به این‌که آیا سپاه و ارتش نمی‌توانند برخی از اموالشان را که احمدی‌نژاد از آن سخن گفته، مانند «قلعه‌مرغی یا فرودگاه دوشان‌تپه» را بفروشند، می‌گوید: «اولا باید بگوییم که قلعه‌مرغی خیلی وقت است به تملک شهرداری درآمده است. سپاه سازمانی است که در هر دوره یک ماموریت خاص دارد. مثلا در دوره جنگ یک ماموریت دارد و الان یک ماموریت دیگر و این سازمان‌های نظامی ما باید همیشه دستگاه‌هایشان به‌روز باشد.»

حقیقت‌پور ادامه می‌دهد: «به نظرم من اصلا نباید در این موضوع‌ها وارد شد.» وی در پاسخ به این‌ سوال که علت ورود احمدی‌نژاد چیست، می‌گوید: «نمی‌دانم. اما اگر دولت به دنبال این است که زمین‌های اضافه را برای کسب درآمد بفروشد بهترینش همین پیشنهادی است که من دادم. دولت بهتر است بانک مرکزی را بفروشد. یک رقم خیلی قشنگی هم از فروشش به دست می‌آورند. آن‌وقت آن را می‌توانند بگذارند برای آبادانی روستاها.»

حقیقت‌پور در ادامه می‌گوید: «من اصلا به احمدی‌نژاد پیشنهاد می‌دهم که در حوزه قوه‌مجریه دخالت کند و وارد دیگر حوزه‌ها نشود. اگر قرار است چنین پیشنهادی به سپاه بدهد اصلا لازم نیست آن را از پشت تریبون اعلام کند.» وی تاکید می‌کند: «من فکر می‌کنم با فروش وزارت راه و بانک مرکزی نصف بودجه مملکت تامین شود.

آقای احمدی‌نژاد که اعلام کرده سازمانی به نام سازمان «اموال دولت» درست کردیم که هر نهادی که هرچه اضافه دارد بفروشد، بهتر است اول برود سراغ ویلاهای لب‌دریای دولت و آنها را بفروشد. البته می‌تواند تمام باشگاه‌ها و مراکز تفریحی شمال و داخل شهر را که متعلق به دولت است هم برود و آنها را بفروشد. وزارت کشور هم برای خودش در محمودآباد کاخ دارد. تمام وزارتخانه‌ها در مشهد هتل دارند. هتل‌های خودشان را بفروشند. مشکل همه حل می‌شود.»

وی همچنین در پاسخ به این‌که آیا اصلا سپاه قصد فروش زمین یا املاکش را دارد می‌گوید: «من نمی‌دانم که اصلا سپاه قصد فروش دارد یا نه و این را باید از فرمانده سپاه پرسید.»

آخرین مطالب این بخش اخبار روز

روزنامه اعتماد نوشت: «خرداد ماه سال جاري، زماني كه مقام‌هاي دولتي و برخي نمايندگان مجلس در حال ابراز تاسف از اجراي حكم شلاق كارگران معدن طلاي آق‌دره بودند، خبر رسيد كه حكم شلاق براي تعداد ديگري از كارگران صادر شده...
حالا با هم مرور می‌کنیم،  همه خبرهای مهمی را که در سال ۹۵ شنیدیم: وداع با «آیت‌الله» غروب ۱۹ دی‌ماه بود که خبری بهت‌آور ملت ایران را شوکه کرد. آن روز خبر رسید که آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ـ رئیس مجمع تشخیص...
گردشگر باسابقه آلمانی که خاطرات و مشاهدات خود را از سه سفر به ایران به صورت یک کتاب سفرنامه منتشر و به همراه فیلم هایی مستند از سفرهای خود شخصا دربین هموطنان و گردشگران علاقه مند به ایران توزیع می...
کارشناسان ژاپنی در روز شنبه از استان آذربایجان غربی به منظور آشنایی با وضعیت در دریاچه ارومیه بازدید خواهند کرد. ...

2 دیدگاه برای “احمدی‌نژاد نمی‌تواند برای سپاه تعیین تکلیف کند”

 1. رضایی
  0

  من می خوام برم مطالب باشگاه شبانه رو بخونم اما نمیدونم چکار کنم.

 2. رضایی
  0

  آقا من کل سایت رو گشتم! پس این قسمت باشگاه شبانه کجاااااااااااست


 • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

  ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

  دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
  جدیدترین ترانه ها

 • آخرین مطالب