»   سینما  »   اجرای خیابانی و شاد نمایش «خسیس»
۶ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۰۱

اجرای خیابانی و شاد نمایش «خسیس»

نمایش «خسیس» که این روز ها آخرین مراحل آماده سازی برای اجرا در پردیس تئاتر تهران را پشت سر می گذارد با اجرای یک نمایش خیابانی و شاد در مناظق مختلف تهران عموم مخاطبان را به دیدن این نمایش دعوت می کند.

 به گزارش روابط عمومی نمایش، مریم کاظمی سرپرست و کارگردان گروه تئاتر مستقل می‌گوید: برای اولین بار با استفاده از تئاتر خیابانی به تبلیغ یک اجرای صحنه ای خواهند پرداخت.

این کارگردان و بازیگر تئاتر که توجه ویژه ای به نقش اطلاع رسانی و تبلیغات در آثارش دارد در این باره توضیح می‌دهد: با توجه به گستردگی تهران ، بسیاری از مردم تا نیاز نباشد ممکن است ماه ها یا حتی سال ها از محدوده منطقه شهری خودشان خارج نشوند، بعضی‌ها حتی اسم خیابانها و محله های مختلف تهران را نمی‌دانند با اینکه ساکن همین شهر هستند . بعضی از همشهری های ما از موقعیت جغرافیایی شهرشان و محل رویدادهای هنری – ورزشی – فرهنگی جز در اخبار و طی شنیده ها ، آگاهی درستی ندارند.

او ادامه می دهد: دیدن یک نمایش برای مردم مثل دیدن کلیپ نیست که منتظر نسخه ویدیویی باشند یا کالای مصرفی نیست که سفارش دهند و در خانه تحویل بگیرند. مردم باید از خانه هایشان خارج شوند، مسافتی طی کنند ، وقت بگذارند و هزینه بپردازند. پس باید بدانند چه چیزی کجا و چگونه اتفاق می افتد. به درستی، حقیقتا و بدون درشت نمایی. این مرحله هنوز تبلیغات نیست زیرا تبلیغات روی ذهن تماشاچی تاثیر می‌گذارد به طوری که ممکن است تبلیغ گویای واقعیت جنس نباشد.

کاظمی درباره تاثیر اطلاع رسانی درخصوص یک تئاتر می افزاید: ما گروه های اجرایی قبل از اینکه بتوانیم به مرحله تبلیغات اجراهایمان قدم بگذاریم پروسه پیش تبلیغات را در پیش داریم که همان اطلاع رسانی است و چه بسا گاهی از این مرحله فراتر نرویم، زیرا همین مرحله هم نیازمند برنامه ریزی ؛ صرف هزینه و زمان است و باید ارگان های دولتی که کارمند و دفتر و دستک دارند به کمک گروه ها بیایند. پس در درجه اول ما باید بتوانیم درست اطلاع رسانی کنیم ، راه های اطلاع رسانی را فراگیرتر کنیم . اجازه بدهیم به تعداد بیشتری از افراد این گزارش برسد که چه رویدادی ، کجا و با چه شرایطی در حال رخ دادن است و حق انتخاب را به خود آنها واگذاریم.

او درباره اینکه چه برنامه تبلیغی ویژه ای را برای نمایش خسیس طراحی کرده اید گفت: با توجه به شکل اجرایی و نوع نمایش ؛ به طور موازی یک گروه نمایش خیابانی تدارک دیده ایم که بخش هایی از موسیقی های نمایش را در پارک ها و اماکن عمومی اجرا می کنند و در مورد نمایش صحنه ای خسیس اطلاعاتی خواهند داد و همزمان امکان پخش تراکت و بروشور ، پیش فروش بلیط ها به صورت تخفیف‌دار هم وجود دارد.

کاظمی دلیل انتخاب تئاتر خیابانی برای تبلیغ را چنین توضیح می دهد: طبیعی است که این روزها خیلی با شبکه های مجازی کار می کنیم و بیشترین اطلاعات را از طریق همین رسانه ها می گیریم. به دنبال آن استفاده از شخصیت های گرافیکی و انیمیشن و حروف نگاری های رنگارنگ و جذاب تصویری مارا ترغیب می کند تا تبلیغ یک محصول را ببینیم زیرا تایم آن کوتاه است ، زیاد وقتمان را نمی گیرد و در عین حال از نظرتصویری هم جذب کننده است و خوشمان می آید اما انتشار آن هم محدود است . یافتن گروه ها و کانال های پرمخاطب تبدیل به تجارتی شده که هزینه اش کمتر از چاپ و تکثیر و اعلان و رساندن اطلاعات قابل دسترس به روشهای شهودی نیست .

او مکان اجرای این نمایش ها را طبق برنامه ریزی مشخص ، پارک ها ومراکز تفریحی خانوادگی مردم درشبهای تابستان وزمان آن را شب ها معرفی می کند.

در نمایش خیابانی خسیس نسیم امیر خسرو عروسک گردان ماریونت در کنار گروه موسیقی متشکل از نوازنده کا خوم امیر سلیمانی مقدم ونوازنده گیتار بنیامین قهرمان به اجرای برنامه می پردازند. معین البکا یا گرداننده این گروه را جواد اعرابی بر عهده دارد و سهیلا باجلان عروسک ماریونت این تئاتر خیابانی را ساخته است.

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

گروه سینمای ایران: نمی شود از نوروز گفت و نوشت، اما به سراغ بازیگران، کارگردانان و هنرمندان نام آشنا نرفت و از حال و هوایشان در این روزها نپرسید و از برنامه هایشان خبر نگرفت. بویژه اینکه از...
گروه سینمای ایران:نمی شود از نوروز گفت و نوشت، اما به سراغ بازیگران، کارگردانان و هنرمندان نام آشنا نرفت و از حال و هوایشان در این روزها نپرسید و از برنامه هایشان خبر نگرفت. بویژه اینکه از دل صحبت...
نخستین جلسه هیات مدیره جدید انجمن آسیفای ایران امروز در دفتر انجمن برگزار شد. به گزارش بانی فیلم،امروز ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴ نخستین جلسه هیات مدیره منتخب انتخابات انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران (آسیفا) که هفته گذشته صورت...
عکاسان ایرانی شرکت کننده در جشنواره Gran Tour ایتالیا در بخش‎های مختلف این رویداد تقدیر شدند. به گزارش رسیده، جوایز کسب شده در جشنواره Gran Tour ایتالیا توسط عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) به شرح...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب