»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   اجراي 30 طرح صنعتي در مناطق محروم كشور
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۵۵

اجراي 30 طرح صنعتي در مناطق محروم كشور


به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت زاده در جلسه مجمع تملک دارايي و سرمايه اي كه امروز در محل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران برگزار شد اظهارداشت: چشم اميد كشور به سازمان هاي توسعه اي همچون ايدرو است و طرح هايي كه بخش خصوصي قادر به انجام آنها نيست بايد توسط چنين سازمان هايي اجرا شوند.


رئيس مجمع ايدرو افزود: شايسته است ايدرو حداقل 30 طرح صنعتي نسبتا بزرگ مطالعه شده و قابل اجرا در مناطق مرزي و كمتر توسعه يافته را اجرا نمايد و به صورت جدي اين طرح ها را پيگيري كند تا ضمن اشتغال زايي، محصولاتي با قيمت و كيفيت و رقابت پذيري مناسب در اين مناطق توليد و به بازار عرضه شود.


وزير صنعت، معدن و تجارت با تاكيد براينكه طرح هاي صنعتي در مناطق مرزي بايد با توجه به نياز بازارهاي كشورهاي همسايه اجرا شوند گفت: اجراي اين طرح هاي توسعه اي علاوه بر اشتغال مي‌تواند در مردم مناطق محروم اميدواري ايجاد كرده و جلوي قاچاق كالا در اين مناطق را نيز بگيرد و باعث رشد و توسعه اين مناطق شود.


نعمت زاده تصريح كرد: براي منابع مورد نياز اين طرح ها بايد راه هايي بيابيم و از مشاركت بخش خصوصي نيز بهره گرفته شود؛ ضمن آنكه اگر بخش خصوصي متوجه شود كه سازمان توسعه اي قصد كمک به او را دارد و شريک استراتژيک اوست، در طرح هاي صنعتي مشاركت خواهد كرد.


وي همچنين در خصوص امكان سرمايه گذاري ايدرو در خارج از كشور بیان داشت: ايدرو مي تواند در خارج از كشور شركت تاسيس كند و مجوزهاي لازم در اين خصوص نيز از دولت و مجلس اخذ خواهد شد.


وزير صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: واگذاري برخي شركت هاي زيرمجموعه ايدرو همچون كشتي سازي ايزوايكو، لوله سازي و ريخته‌گري صلاح نبوده و اين شركت ها بزودي به ايدرو بازگردانده خواهند شد.


در اين جلسه، غلامرضا شافعي رئيس هيئت عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران نیز اظهارداشت: اكنون 34 طرح مطالعه شده و قابل اجرا در مناطق محروم كشور آماده بوده و به تصويب اعضاي هيئت عامل رسيده است كه به وزير صنعت و نيز اعضاي مجمع ارائه خواهد شد تا از بين آنها طرح هايي براي اجرا در دستور كار سال آينده ايدرو قرار گيرند.


شافعي همچنين ايده تاسيس شركت و فعاليت ايدرو در خارج از كشور را كه مدتي قبل از طرف ايدرو ارائه شده بود، فعاليتي مهم خواند و تصريح کرد: با وجود اجازه اي كه اساسنامه سازمان گسترش در اين خصوص به آن داده برخي قوانين موجود در اين راه مانع ايجاد كرده كه بايد اين موانع برطرف شده و مسير حركت و سرمايه گذاري سازمان در بازارهاي خارجي تسهيل شود.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

۱۶ دی ماه ۹۶، یکی از تاسف آور ترین روزها برای ایرانیان بود. تصادف کشتی نفت کش سانچی ایران با یک کشتی حمل خواربار در دریای چین، سبب بروز یکی از وحشتناک ترین حوادث دریایی سال ۲۰۱۸ میلادی شد که...
آسیه حاتمی، در کنفرانس ارزیابی حقوق و دستمزد، از انتشار نتایج این ارزیابی تا پایان سال جاری در قالب گزارش حقوق و دستمزد 1396 خبر داد و افزود: گزارش حقوق و دستمزد تنها مرجع آگاهی از حقوق و دستمزدها در...
غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، در تشریح جلسه عصر روز (سه شنبه 5 دی) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در این جلسه تبصره‌ها و پیشنهادات نمایندگان که در حوزه تخصصی کمیسیون انرژی مجلس بود،...
البته این خبر روز پنج‌شنبه بدون منبع خاصی از سوی برخی خبرگزاری‌ها منتشر و بلافاصله تکذیب شده بود. با این حال، انتشار همان خبر تایید نشده در روز آخر هفته کافی بود که سکه تمام بهار آزادی ۲۵ هزار تومان...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب