»   فوتبال 3, ویژه ورزشی  »   اتفاق خوب| دایی دستیار کی روش می شود
۱۷ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۵۱

اتفاق خوب| دایی دستیار کی روش می شود

با محرز شدن جدایی جواد نکونام و مارکار آقاجانیان از کادر فنی تیم ملی کی روش به زودی دست به جذب مربیان جدید ایرانی خواهد زد.

البته دن گاسپار هم از کادر فنی تیم ملی جدا شده و از آنجایی که او مربی دروازه بان بود و نمی شد تیم ملی بدون مربی دروازه بان ها به کار ادامه دهد کی روش سریعا یک مربی هموطن را جایگزین او کرد اما برای جایگزینی جواد نکونام و مارکار آقاجانیان به اندازه کافی فرصت دارد.
این طور نیست که کی روش بخواهد با این کادر فنی خلوت به کار ادامه داد. اتفاقا او معتقد است کادر فنی تیم ملی باید پرتعداد باشد تا تقسیم وظایف به خوبی صورت گیرد و کارها به نحو احسن پیش رود. به همین خاطر است که همیشه کاروان تیم ملی در سفرهای برون مرزی پرتعداد است. البته این در فوتبال حرفه ای هم مرسوم است. به طور مثال کی روش در کادرش به یک ماساژور اکتفاء نمی کند و در سفرهای برون مرزی سه ماساژور همراه تیم ملی می روند.
متاسفانه در سال های اخیر در معرفی دستیار خوب به کی روش ناموفق بودیم. در حالی که اگر دو سه مربی خوب به کی روش معرفی می کردیم یقینا بعد از شش سال دستیاری کی روش به جایگاهی می رسیدند که در صورت خداحافظی کی روش با اطمینان مربیگری تیم ملی را قبول می کردند و از همه مهمتر که ملی پوشان هم آنها را قبول داشتند.
یکی از دستیاران معرفی شده به کی روش – مارکار آقاجانیان بازیکن سابق تیم پاس تهران بود. شاید بهترین اتفاق برای این مربی بعد از جدایی از کادر فنی تیم ملی رهبری یک تیم دسته اولی و یا دستیاری در تیم های لیگ برتری باشد. جواد نکونام هم در شرایطی به کادر فنی تیم ملی معرفی شد که هنوز مدارک مربیگری را کامل نکرده و یقینا اکنون که از کادر فنی تیم ملی بیرون آمده با پیشنهاد جالب توجهی روبرو نخواهد شد.
6 سال از حضور کی روش در ایران می گذرد و هنوز نتوانسته ایم در کنار او یک مربی خوب پرورش دهیم تا بعد از رفتن کی روش به مربی جدید اکتفاء کنیم! شاید بد از این هم این چنین باشد! در حالی که در اروپا این چنین نیست و فدراسیون های ملی تلاش می کنند در کنار سرمربی از وجود مربیانی بهره ببرند که برای فوتبال ملی سرمایه گذاری شود.
علی دایی در کادر فنی تیم ملی. این می تواند یک اتفاق خوب باشد. زمزمه اش در محافل فوتبالی وجود دارد. اگر چه علی دایی آقای گل فوتبال جهان بوده و هست و پیش تر سرمربی تیم ملی بود اما حضور در کنار کی روش می تواند برای او یک اتفاق خوب در زمینه مربیگری باشد. از سویی این حضور به سود کی روش هم هست و علی دایی می تواند سر بزنگاه به کی روش و تیم ملی کمک کند. حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی وزن نیمکت را هم بالا می برد.
شاید در گذشته این حضور به صلاح تیم ملی نبود چون برخی از بازیکنان تیم ملی همبازیان علی دایی بودند و حساسیت هایی که بین آنها وجود داشت می توانست حاشیه ساز باشد اما اکنون شرایط تغییر کرده و بازیکنان تیم ملی جوان شده اند و به یقین احترام خاصی برای علی دایی قائل هستند. از همه مهم تر علی دایی و کی روش همواره رابطه خوبی با هم داشتند. به تازگی علی دایی بعد از بازی با چین در صفحه اینستای خود نوشت چه تیم خوبی ساخته آقای کی روش. تیمی که هم در بازی های خارج از خانه آبروی ایران را می خرد و هم در بازی های خانگی. بعد از این پیام کی روش هم از علی دایی تشکر کرد.
این شایعه و شاید این پیشنهاد می تواند یک اتفاق خوب باشد. آن قدر اتفاق خوب که حاضریم آن را به فدراسیون فوتبال و حتی کی روش پیشنهاد دهیم. این به سود فوتبال ملی است. بعد از رفتن کی روش – بار دیگر علی دایی می تواند مربی تیم ملی شود. این بار به یقین بهتر عمل خواهد کرد چون با تجربه دستیاری کی روش و حضور در جام جهانی 2018 مربی تیم ملی خواهد شد.

 

آخرین مطالب این بخش فوتبال 3  , ویژه ورزشی

عکس جدید لاله شفیع زاده همسر خسرو حیدری لاله شفیع زاده, عکس جدیدی از خودش را منتشر کرده است. لاله شفیع زاده همسر خسرو حیدری, عکسی به یادگار با نوید محمدزاده گرفته است و یک شوخی با وی کرده است. لاله شفیع زاده...
به نقل از اکونومیست، رقابت های جام جهانی فوتبال که قرار است در سال 2022 قطر میزبانی آن را بر عهده داشته باشد، همواره یک رویداد منطقه ای بوده است. دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس پیشنهاد کرده اند که هتل...
یکی از تیترهای اصلی شماره فردای روزنامه پیروزی تیتر مهمی درباره بخشش علی دایی است. دایی که چند هفته قبل در برنامه 90 خیلی صریح درباره طلبش از پرسپولیس سخن گفت و ماجرای ده ها نامه ای که نوشته بوده...
کریم انصاری فرد و همسرش/ازدواج کریم انصاری فرد و دوست دخترش مهاجم ملی‌پوش ایرانی تیم المپیاکوس تصمیم خود را برای ازدواج با دختر متمول یونانی – امریکایی قطعی کرده است. رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی کریم انصاری...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب