»   اخبار سیاسی  »   ابراز نگرانی آمریکا نسبت به نقض توافقنامه آتش‌بس در سودان جنوبی
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۷:۵۸

ابراز نگرانی آمریکا نسبت به نقض توافقنامه آتش‌بس در سودان جنوبی

آمریکا در مورد گزارشهای منتشر شده درباره نقض توافقنامه آتش‌بس میان دولت سودان جنوبی و شورشیان این کشور ابراز نگرانی کرد و از شبه‌نظامیان خارجی حاضر در مناقشه سودان جنوبی خواست خاک این کشور را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران تن در خشونتهای اخیر سودان جنوبی که از دسامبر گذشته آغاز شد، کشته و بیش از نیم میلیون تن دیگر نیز از خانه‌های خود گریخته‌اند.

در همین حال “جن ساکی” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به شدت نسبت به نقض توافقنامه اتش‌بس در سودان جنوبی نگران است.

وی در ادامه گفت: ما از شبه‌نظامیان و مبارزان خارجی که از سوی هر دو طرف درگیر برای حضور در درگیری‌های سودان جنوبی دعوت شده‌اند، می خواهیم که خاک این کشور را ترک کنند.

دولت سودان جنوبی و شورشیان اخیرا توافقنامه آتش بس امضا کردند اما از آن زمان به بعد دو طرف یکدیگر را به نقض آن متهم کرده‌اند.

انتهای پیام


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...


  • دانلود آهنگ جدید حبیب به نام تو حسینی

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب