»   دانش و فناوری  »   آیا فیلترینگ‌ها دوباره باز می‌گردند
۲۸ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۵۶

آیا فیلترینگ‌ها دوباره باز می‌گردند

آیا فیلترینگ‌ها دوباره باز می‌گردند
رفع فیلتر برخی از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف که در زمان فیلترینگ تلگرام خبری نسبتا مسرت‌بخش برای کاربران وب بود. اما بر اساس گزارشات بیشتر این سرویس‌های اینترنتی دوباره برای کاربران داخل کشور مسدود شده‌ است.

به گزارش ملکانهسرویس‌هایی همچون اپلیکیشن مکان نمایی Swarm و سرویس Foursquare، شبکه اجتماعی پینترست، سایت اشتراک گذاری صوت ساوندکلاود، وب‌سایت مدیوم و وبسایت کورا (Quora) سرویس‌هایی هستند که تنها چند روز در دسترس کاربران بودند و دوباره دچار فیلترینگ شده‌اند.
البته در این میان سرویسی همچون سایت ifttt به تازگی باز شده که با توجه به عدم کارکرد آن در ایران، برای کاربران داخل کشور فایده‌ای ندارد.
رفع فیلتر این سامانه‌ها بدون سروصدای خبری و فیلترینگ مجدد آن‌ها هم در سکوت خبری کامل صورت گرفته و هیچ مقام رسمی در این باره واکنش رسمی نداشته است.
البته سابقه باز شدن برخی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها در مدت زمان کوتاه در کشور وجود دارد و این‌بار هم شاهد چنین اتفاقی بودیم.
با این حال پیام‌رسان چینی وی‌چت کماکان در دسترس کاربران قرار دارد، اپلیکیشنی که در زمان فیلترینگ تلگرام بعد از مدتها باز شد ولی مورد استقبال کاربران ایرانی قرار نگرفت و نتوانست جایگزین این شبکه پیام‌رسان در کشور شود.
با رفع فیلترینگ تلگرام که از ساعات پایانی روز ۲۳ دی ماه صورت گرفت، حجم انتقادات نسبت به این مسئله کاهش یافته و کسب‌وکارهای مجازی که از این بستر اینترنتی استفاده می‌کردند دوباره وارد چرخه فعالیت خود شده‌اند.
کاربران شبکه‌های اجتماعی ضمن ابراز خوشحالی از رفع فیلتر تلگرام نسبت به مسدودسازی این شبکه‌ها اعتراضاتی داشته‌اند که البته در سایه واکنش‌های مردم در قبال رفع فیلترینگ تلگرام، چندان دیده نشده است.
بسیاری از سامانه‌های فیلتر شده دارای نمونه‌های داخلی و بومی در کشور هستند که برخی از مدیران آنها پیش‌تر، از علاقه خود برای بازگشایی سرویس‌های خارجی و ایجاد رقابت سالم با آنها گفته بودند.
 
منبع: فناوری


آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب