»   اخبار سیاسی  »   آمریکا بار دیگر صحنه تیراندازی شد/ جستجوی خانه به خانه در نوادا
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۳۵

آمریکا بار دیگر صحنه تیراندازی شد/ جستجوی خانه به خانه در نوادا


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در پی وقوع این تیراندازی پلیس نوادا جستجوی خانه به خانه ای را در اطراف محل تیراندازی شروع کرد تا از ایمن بودن محل اطمینان حاصل کرده و از بروز موارد بعدی احتمالی جلوگیری کند.


در این حادثه فرد تیرانداز به سوی چند نفر تیراندازی کرده و کلانتر رنو اعلام کرده که افرادی که به سوی آنها تیراندازی شده از قبل توسط فرد تیرانداز مشخص شده بودند. به گفته این مقام امنیتی نوادا، هر چند هنوز نمی توان گفت که این تیراندازی هدفمند بوده اما نحوه تیراندازی نشان می دهد که احتمال هدفمندی این حادثه وجود دارد.


این حادثه در حالی رخ می دهد که روز شنبه 23 آذرماه نیز تیراندازی در مدرسه ای در کلرادوی آمریکا با کشته شدن فرد تیرانداز و زخمی شدن دو نفر دیگر به پایان رسید. در این تیراندازی که در مدرسه ای در شهر سنتنیال در نزدیکی دنور رخ داد یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.


به گفته پلیس، فرد تیرانداز که یک نوجوان 18 ساله بود با اسلحه وارد مدرسه شده و سپس به سوی یکی از آموزگاران که وی را می شناخته حرکت کرده است. این آموزگار پس از پی بردن به این موضوع سریعا از مدرسه خارج شده است.


بر همین اساس زمانی که این فرد نوجوان از سوی افراد مسلح متوقف شد شروع به تیراندازی به سوی جمعیت حاضر کرده و سپس با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد.  این حادثه درحالی رخ می دهد که هنوز مردم آمریکا خاطره تیراندازی در کودکستانی در شهر کانکتی کات را که در آن 20 کودک و شش معلم کشته شدند از یاد نبرده اند.


پس از رخ دادن این حادثه در سال گذشته میلادی کاخ سفید تلاش زیادی برای محدود کردن استفاده از سلاح گرم انجام داد، اما وجود لابی های قدرتمند اسلحه در آمریکا و ارتباطات گسترده آنها با قانونگذاران موجب شد تا این تلاش های راه به جایی نبرد.


تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده به طوری که سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند. بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند.


در همین رابطه  چندی پیش “اریک هولدر” وزیر دادگستری آمریکا، در مراسم سالانه روسای پلیس آمریکا اعلام کرد : میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تا کنون در مقایسه با سال های 2000 تا 2008 سه برابر شده است.


بر همین اساس فقط در سال جاری میلادی دست کم 16 مورد تیراندازی به سوی مردم در آمریکا ثبت شده است. از سال 2009 تا 2012 میلادی به سوی 404 نفر در آمریکا تیراندازی شده که 207 نفر در نتیجه آن کشته شده اند در حالی که از سال 2000 تا 2008 میلادی به سوی 324 نفر در آمریکا تیراندازی شده بود که 145 نفر از آنها کشته شده بودند.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...