»   اخبار سیاسی  »   آمريكا در حال آموزش شورشيان سوري در اردن و تركيه است
۳ تیر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۰۱

آمريكا در حال آموزش شورشيان سوري در اردن و تركيه است

يك روزنامه آمريكايي گزارش داد، واحد هاي عملياتي سيا و تيم هاي ويژه ارتش اين كشور در پايگاه هاي محرمانه واقع در اردن و تركيه در حال آموزش به شورشيان سوري هستند.

به گزارش پرتال خبری تحلیلی اردبیل نیوز، روزنامه لس آنجلس تايم به نقل از مقامات آمريكايي و فرمانده هان شورشيان گزارش داد، سيا و نيروهاي ويژه آمريكا از اواخر سال گذشته به صورت محرمانه به شورشيان درباره چگونگي استفاده از تسليحات ضدتانك و ضدهوايي آموزش مي دهند، يعني ماه ها قبل از اينكه باراك اوباما طرح تسليح مستقيم شبه نظاميان را امضا كند.

يك مقام آمريكايي كه خواسته هويتش افشا نشود به لس آنجلس تايمز گفته است، كساني كه اين آموزش ها را در پايگاه هايي محرمانه در تركيه و اردن دريافت مي كنند، از يك گروه شورشي موسوم به ارتش آزاد سوريه هستند.

بر اساس اين گزارش، تيم هاي ويژه عملياتي آمريكا كساني را كه قرار بود اين آموزش ها را دريافت كنند، سال گذشته يعني زماني كه اين كشور كمك رساني تجهيزات غيرمرگبار از جمله يونيفرم، راديو و پزشكي به شورشيان را شروع كرد، انتخاب كرد ه اند.

تعداد كساني كه اين آموزش ها دريافت كرده اند، معلوم نيست اما يك فرمانده شورشي در اردن گفته است، در هر زمان بين 20 تا45 نفر شورشي اين آموزش ها را دريافت مي كنند.

يكي از فرماندهان شورشيان گفته است دوره اين آموزش ها دو هفته است و شامل چگونگي استفاده از موشك هاي14/5 ميليمتري ضد تانك طرح روسي، و تسليحات 23 ميليمتري ضدهوايي و ضد تانك است.

اين فرمانده شورشيان همچنين گفته است، به ما قول موشك هاي ضدتانك و ساير تلسيحات به مقدار زيادي داده اند اما وارد كردن اين تسليحات به زمان زيادي مي برد و تسليحاتي كه تاكنون دريافت كرده ايم خيلي كمتر از انتظار ما بود.

بر اساس اين گزارش، اين آموزش از نوامبر سال گذشته در پايگاه جديد آمريكا در صحراي جنوب غربي اردن شروع شده است.

سوريه بيش از دو سال است كه با آشوب و با بحران داخلي مواجه است بر اثر اين خشونت ها تاكنون تعداد زيادي از مردم از جمله نيروهاي امنيتي و نظامي جان خود را از دست داده اند.

دولت سوريه بارها اعلام كرده ناآرامي هاي كشورش توسط بعضي دولت هاي غربي و منطقه اي هدايت و برنامه ريزي مي شود، در همين زمينه گزارش هاي زيادي وجود كه نشان مي دهد تعداد بيشماري از شورشيان داراي تابعيت خارجي هستند كه توسط غرب به ويژه آمريكا آموزش مي بينند.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...


  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب