»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   آمار بازیهای استقلال و پرسپولیس
۱۳ شهریور ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۳۷

آمار بازیهای استقلال و پرسپولیس

تيم هاي پرطرفدار استقلال و پرسپوليس تهران، عصر روز جمعه هفته جاري، هفتاد و هفتمين رويارويي تاريخ خود را برگزار خواهند كرد.

دو تيم سرخ آبي پايتخت تاكنون چهار بار در شهريور ماه مقابل يكديگر صف آرايي كرده اند كه پرسپوليس در ديدار دوازدهم كه روز شانزدهم شهريور ماه سال ۱۳۵۲ برگزار شد، با درخشش همايون بهزادي با شش گل رقيب ديرينه خود را پشت سر گذاشت.
سرخ آبي هاي پايتخت همچنين روز هجدهم شهريور ماه سال ۱۳۶۷ دومين ديدار خود را در اين ماه برگزار كردند كه جدال دو تيم در پايان ۹۰دقيقه تلاش با نتيجه تساوي يك بر يك به پايان رسيد.
هفتاد و يكمين ديدار دو تيم در روز ۲۵ شهريور ماه سال ۹۰ برگزار شد كه استقلال با درخشش فرهاد مجيدي و مجتبي جباري مقابل سرخ پوشان پايتخت به پيروزي دست يافتند.
آخرين ديدار دو تيم در شهريور ماه، روز سوم شهريور ماه سال گذشته برگزار شد كه اين ديدار در پايان ۹۰ دقيقه تلاش با نتيجه تساوي بدون گل خاتمه يافت.
* همچنين ۹ ديدار اين دو تيم در فصل گرم تابستان برگزار شده است كه هر دو تيم صاحب سه پيروزي و سه تساوي مقابل يكديگر شده اند.
* در هفتاد و شش ديدار گذشته، ۹۰ بازيكن دو تيم موفق به گلزني شدند كه سهم استقلال ۴۵ بازيكن و سهم پرسپوليس ۴۵ بازيكن است.
* در تيم استقلال، علي جباري و غلامحسين مظلومي هر كدام با ۵ گل، عباس مژدهي و فرهاد مجيدي هر كدام ۴ گل و حسن روشن، صمد مرفاوي، صادق ورمزيار، آرش برهاني و مجتبي جباري هر كدام با ۳ گل به ترتيب در صدر گلزنان اين باشگاه قرار دارند.
در تيم پرسپوليس تهران نيز مرحوم صفر ايرانپاك با ۷ گل، حسين كلاني ۶ گل، همايون بهزادي و مهدي هاشمي نسب هر كدام با ۴گل و فرشاد پيوس، هادي نوروزي و ايمون زايد هر كدام با ۳ گل، گلزنان برتر پرسپوليس به استقلال محسوب مي شوند.
* همايون بهزادي و ايمون زايد از پرسپوليس، تنها بازيكناني هستند كه توانسته اند در يك بازي سه گل وارد دروازه تيم حريف كنند.
* غلامرضا فتح آبادي، شاهرخ بياني و مهدي هاشمي نسب از بازيكناني هستند كه در هر دو تيم بازي كرده اند و موفق به گلزني شدند.
همچنين فتح آبادي ۲ گل به پرسپوليس و يك گل به استقلال، بياني ۲ گل به استقلال و يك گل به پرسپوليس و هاشمي نسب وقتي در تيم پرسپوليس بود ۴ گل به استقلال زد و زماني كه عضو تيم استقلال بود، يك گل براي اين تيم به ثمر رساند.
* تيم هاي استقلال و پرسپوليس از فروردين ماه سال ۱۳۴۷ كه نخستين ديدار خود را برگزار كردند تا به حال در مجموع ۷۶ بار مقابل يكديگر صف آرايي كرده اند كه در مجموع تيم استقلال در ۲۴بازي و پرسپوليس در ۱۹ ديدار برنده شده اند و ۳۳ بازي نيز با نتيجه تساوي خاتمه يافته است.
* پرگل ترين ديدار اين دو تيم؛ شهرآورد روز ۱۶ شهريور ماه سال ۱۳۵۲ است كه با نتيجه شش بر صفر به سود تيم پرسپوليس به اتمام رسيد.
* در طول ۴۶ سال گذشته، ديدارهاي چهارم، ششم و سي و هشتم دو تيم ناتمام ماند كه فدراسيون فوتبال هر سه ديدار را به سود تيم استقلال اعلام كرد.
* تاكنون ۱۵۵گل در هفتاد و پنج ديدار تيم هاي استقلال و پرسپوليس رد و بدل شده است كه سهم استقلال ۸۱ گل و سهم پرسپوليس ۷۴ گل است.
* ديدار سي ام دو تيم كه در روز ۱۹ اسفندماه سال ۱۳۶۷ برگزار شد، ضربات پنالتي تعيين كننده تيم پيروز ميدان بود كه پرسپوليس با نتيجه ۴ بر ۲ استقلال را پشت سر گذاشت.
* از نظر سرعت در زدن گل، تيم استقلال ركورددار است. علي سامره در ديدار پنجاه و سوم در دقيقه اول بازي، رضا عادل خاني و داوود سيدعباسي به ترتيب در شهرآوردهاي يازدهم و پنجاه و ششم در دقيقه سوم و اميد روانخواه در دقيقه چهارم ديدار شصت و چهارم براي استقلال تهران گل زدند، حسين كلاني مهاجم سرخ پوشان در دقيقه دوم ديدار ششم براي پرسپوليسي ها گلزني كرد.
* تيم پرسپوليس تهران از نظر گل زدن در دقايق پاياني بازي ركورد دار اين ديدارهاست. مازيار زارع در دقيقه ۴+۹۰ ديدار شصت و ششم گل تساوي بخش تيمش را به ثمر رساند.
همچنين صفر ايرانپاك در ديدار هفتم، حسين كلاني در ديدار هشتم و همايون بهزادي در شهرآورد دوازدهم در دقيقه ۹۰ و ايمون زايد در ديدار هفتاد و چهارم در دقيقه ۲+ ۰ بازي براي تيم پرسپوليس گلزني كردند. پيروز قرباني مدافع استقلال نيز در دقيقه ۲+۹۰ در ديدار پنجاه و هشتم گل پيروزي بخش آبي پوشان را به ثمر رساند.
* تيم استقلال تهران از شهرآورد چهل و دوم در روز ۲۷ مهر ماه سال ۱۳۷۵ تا ديدار چهل و نهم در نهم دي ماه ۱۳۷۹ در هشت ديدار متوالي موفق به شكست پرسپوليس نشد.
* آبي پوشان در پنج ديدار (۶۹ تا ۷۳) كه با هدايت پرويز مظلومي برگزار كردند به ركورد چهار پيروزي و يك تساوي دست يافتند.
* شش ديدار سرخ آبي پايتخت (بازي ۶۲ تا ۶۷) با نتيجه مشابه يك بر يك مساوي به پايان رسيد.
* هفتاد و هفتمين ديدار تيم هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس تهران، عصر روز جمعه هفته جاري در ورزشگاه آزادي تهران برگزار مي شود.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به رویارویی با تیم‌های اسپانیا و پرتغال در جام جهانی گفت: در جام جهانی نباید انتظار حریفان آسان را داشت و از رویارویی با پرتغال و اسپانیا ترسی نداریم.به نقل از مهر، کارلوس...
مسعود شجاعی با اشاره به حضور در تیم ملی فوتبال ایران گفت: از این که عضو بهترین تیم فوتبال آسیا هستم افتخار می‌کنم.به نقل از مهر ، مسعود شجاعی در نشست خبری پیش از دیدار برابر تونس در پاسخ به...
بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در فاصله ۲۴ ساعت مانده تا دیدار برابر تیم ملی تونس به تمرین پرداختند.به نقل از مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در این تمرین که از ساعت ۱۸ به وقت محلی و...
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید برای این تیم هیچ چیز غیرممکنی وجود ندارد. تیمی که توانسته شیلی را شکست دهد می‌تواند کارهای بزرگ را انجام دهد. به نقل از مهر، امیر عابدزاده در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها