»   اخبار سیاسی  »   آمادگی مشروط آمریکا برای کاهش سریع تحریم های ایران
۲۳ مهر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۵۳

آمادگی مشروط آمریکا برای کاهش سریع تحریم های ایران

9 نفر از اعضای مجلس سنای آمریکا طرح “تعلیق در برابر تعلیق” پیشنهاد کرده اند که براساس آن، ایران باید غنی سازی اورانیوم را تعلیق کند و در مقابل، آمریکا اجرای تحریم های جدید علیه تهران را به حالت تعلیق در می آورد.

اردبیل نیوز: یک مقام آمریکایی گفت در صورتی که ایران به سرعت برای اثبات صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش همکاری کند؛ واشنگتن آماده کاهش سریع تحریم های اقتصادی علیه تهران است.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، این مقام ارشد در دولت آمریکا به خبرنگاران گفت: کسی نباید انتظار داشته باشد یک شبه، نتیجه ای در مذاکرات ایران و 1+5 به وجود بیاید.

وی افزود: اگر ایران به سرعت برای رفع نگرانی ها درباره اهداف برنامه هسته ای اش اقدام کند؛ واشنگتن آماده است به ایران پیشنهاد کاهش سریع تحریم ها را ارائه کند.

در سخنان منتشر شده از سوی این مقام آمریکایی، به صراحت درباره اقدامات مورد انتظار از سوی ایران مطلبی بیان نشده است.

ایران و گروه 1+5 قرار است روز سه شنبه و چهارشنبه این هفته در شهر ژنو سوئیس مرحله جدیدی از مذاکرات بر سر برنامه هسته ای تهران برگزار کنند.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران و کاترین اشتون نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا مسؤولیت رهبری گروه مذاکره کننده ایران و 1+5 را برعهده دارند.

گروه 1+5 متشکل از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان است که از چند سال پیش تاکنون سلسله مذاکراتی را با ایران درباره برنامه هسته ای اش انجام  می دهند.

از سوی دیگر، 9 نفر از اعضای دموکرات و جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا در نامه ای به باراک اوباما رئیس جمهور این کشور اعلام کردند این آمادگی وجود دارد در صورتی که ایران گام های ملموسی را برای کُندکردن سرعت برنامه هسته ای اش بردارد؛ اجرای تحریم های جدید علیه ایران تعلیق می شود.

این اعضای مجلس سنای آمریکا در نامه خود اضافه کردند: آمریکا باید با دیگر مذاکره کنندگان، توافق مقدماتی را برپایه “تعلیق در برابر تعلیق” بررسی کنند. براساس این طرح، تهران غنی سازی اورانیوم را تعلیق می کند و در مقابل، آمریکا هم اجرای تحریم های جدید را به حالت تعلیق در می آورد.

ایران بارها تاکید کرده است اصل غنی سازی اورانیوم این کشور خط قرمز و غیرقابل مذاکره است.

خبرگزاری رویترز اضافه کرد: آمریکا اهمیت زیادی برای شیوه ای که تحریم ها علیه ایران را کاهش می دهد قائل است. مسئله اساسی در این مذاکرات ، از یک سو،  شناخت گام هایی است که ایران برای جلوگیری از پیشرفت برنامه اتمی اش در پیش می گیرد و از سوی دیگر، گام های کاهش تحریم هاست که گروه 1+5 پیشنهاد خواهد کرد.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها