»   جالب و خواندنی  »   آغاز عملیات اجرایی طرح ساماندهی پایانه مرزی رازی خوی
۱۲ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۳۳

آغاز عملیات اجرایی طرح ساماندهی پایانه مرزی رازی خوی


به گزارش خبرنگار مهر، بابک طالبی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات مرز رازی خوی سامان دهی پایانه رازی را از اولویت برنامه های این اداره کل دانست و افزود: با پایان مطالعات طرح ساماندهی و توسعه این پایانه بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود .


وی در ادامه اظهار داشت: پایانه رازی خوی در مرز ایران و ترکیه پایانه مرزی بین المللی در آذربایجان غربی بوده که در توسعه صادرات و واردات از کشورمان نقش سازنده و مهمی دارد و باید با تخصیص اعتبارات لازم ساماندهی شود .


فرماندار خوی نیز در این نشست با اشاره به ظرفیتهای مرز رازی بر ضرورت ساماندهی پایانه این مرز تاکید کرد و گفت: این پایانه باید براساس ظرفیتها و نقش حمل و نقل جاده ای توسعه یافته و به امکانات جدید تجهیز شود .


غلامحسین عماری اظهار داشت: روزانه بطور میانگین از این مرز 120 دستگاه خودرو سواری ایرانی و خارجی و کامیون تردد میکند و ضروری است که زیر ساختهای لازم در بخش حمل و نقل این پایانه تکمیل شود .


همه ساله بیش از 10 هزار واگن قطار حامل کالاهای ورودی و خروجی از مرز رازی خوی برای انجام تشریفات ترانزیتی به تبریز انتقال می یابد این روال که از دو تاسیس راه آهن رازی از 49 سال قبل باقی مانده باعث بی نصیب ماندن استان آذربایجان غربی از در آمد های حاصل از ترانزیت می شود.


سالانه 1.5 میلیون تن انواع کالا از راه ریلی ایران- ترکیه در مرز رازیکاپی کوی ترانزیت و بیش از 36 هزار نفر از طریق این راه به ایران،ترکیه و دیگر کشور های اروپایی و بالعکس تردد می کنند.


مرز رازی – کاپی کوی به عنوان دروازه اتصال ایران به اروپا بوده بطوریکه بر اساس اسناد تاریخی جاده ابریشم نیز در گذشته دقیقا از این منطقه عبور می کرد که هم اکنون شهرستان خوی و این مرز در شمالغرب کشور به محلی برای صادرات کالا به اروپا تبدیل خواهد شد.


آذربایجان غربی  در شمالغربی ایران بیش از 891 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق دارد، آذربایجان غربی بعنوان تنها استان هم مرز ایران با کشور ترکیه و دارای بیش از 500 کیلومتر مرز مشترک با این کشور است.


مرزهای بین المللی بازرگان در ماکو، سرو در ارومیه و مرز رازی در شهرستان خوی مهمترین مبادی ورودی و خروجی کالا از ایران به ترکیه هستند، آذربایجان غربی با استان حکاری، وان، آغری، ایغدیر و قارص ترکیه مرز مشترک دارد.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

ازدحام و شلوغی برای هر کسی تعریف جداگانه ای دارد؛ به طور مثال، شهروندان یک روستای کوچک، ممکن است تجمع چند نفر در مرکز خرید را شلوغی بدانند. این در حالی است که در کلان‌شهرها، جمعیت زیاد ایستگاه های مترو...
ترسیم تصاویر جالب و هنرمندانه نقاشی با سایه اشیا توسط یک نقاش خوش ذوق بلژیکی بنام – وینکنت بال – در حالی این روزها مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که وی از کودکی به نقاشی کشیدن علاقه...
«متین» نامی‌ست که ایرانی‌ها هم آنرا روی دختر می‌گذارند هم روی پسر. البته در غالب موارد این نام را پسرانه می‌دانند. مثل نام مسیح یا  مسیحا! مثلا من خودم تا مدتها فکر می‌کردم «مسیح علی‌نژاد» روزنامه‌نگار شناخته شده‌ی ایران یک...


  • دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون

    دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون

    دانلود آهنگ جدید احسان خواجه امیری به نام عاشق که بشی دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام غیر ممکن دانلود آهنگ جدید مسیح و آرش Ap به نام آروم دل دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب