چهارشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
»   اخبارافغانستان  »   آرزویی کودکانه که زود برآورده شد
214 بازدید
۱۶ مرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۱:۵۰
molkaneh11

آرزویی کودکانه که زود برآورده شد

آرزوی کودکان برخاسته از عمق دل است و گاه هم زود با پاسخ مثبت اجابت می‌شود.

نرگس دانش‌آموز مهاجر افغانستانی است که در شهرستان ورامین زندگی می‌کند. وی در بخش آرزوهای مجله «کودکان آفتاب» که برای کودکان افغانستانی منتشر می‌شود، آرزوی خود را نوشته بود. آرزوی نرگس یک اتاق و یک تخت بود.

«نادر موسوی» مدیر مجله کودکان آفتاب طی یادداشتی به چگونگی برآورده شدن این آرزوی نرگس پرداخته است.

وی در صفحه فیس‌بوک خود به شرح این خاطره پرداخته و نوشته است: چند وقت پیش رفتم دیدن یک دوست قدیمی. یک مجله هم برای وی بردم. بعد از چند روز برایم پیام داد که در مجله دخترکی به نام نرگس آرزو کرده که یک اتاق جدا و تختخواب داشته باشد. اتاقش را که نمی توانم اما هزینه تختخواب را به حساب شما واریز می کنم، زحمت خریدن و بردن آن را خودت بکش.

بعد از چند هفته برگه آرزوهای نرگس را که گم شده بود پیدا کردم. از روی همان برگه نشانی و شماره خانه وی را هم پیدا کرده و تلفن زدم. خانه آنها در یکی از مناطق حاشیه پیشوای ورامین بود.

روز یکشنبه رفتم ورامین و همراه مدیر مدرسه وی یک تخت و صندلی خریده و خانه نرگس بردیم. نرگس از خوشحالی خودش تا سر کوچه آمده بود.

تخت را بردیم داخل و قطعات آن را به همدیگر وصل کرده و تشک آن را هم رویش گذاشتیم. در تمام این مدت نرگس با خوشحالی ایستاده بود و من و مدیر مدرسه را نگاه می کرد. خانه آنها بسیار کوچک بود. یک سالن تقریباً 14 متری و یک اتاق 9 متری که در اتاق هم چرخ خیاطی مادرش و دیگر لوازم خیاطی قرار داشت و جایی برای تخت نبود. فهمیدم که چرا نرگس آرزوی یک اتاق و یک تخت کرده است.

در همان راهرو تخت را گذاشتیم و از نرگس خواهش کردم که روی تخت بنشیند تا همراهش یک عکس بندازم.

پدر نرگس بیمار و از کار افتاده است و مادر نرگس مخارج سه بچه‌اش را با خیاطی تهیه می کند. وسایل مختصر منزلشان نشان می داد که چند متر زیر خط فقر هستند.

ایستاده بودم که در گوشه راهرو چشمم به پیک‌های نوروزی خودم که عید برای بچه های مدارس داده بودم افتاد. گفتم نرگس پیک ها چطور بود؟ گفت خیلی خوب بود و دویده پیکش را برایم آورد. نگاه کردم. همه را به زیبایی رنگ و حل کرده بود.

ازش پرسیدم اگر گفتی این تخت را برایت کی خریده؟ گفت خود شما خریده اید. گفتم نه من نخریده ام، یک نفر آدم خوب که دوست ندارد اسمش را ببرم پول این تخت را داد و من هم تخت را برایت خریده و آوردم، یک خانم خیلی خوب که دوست داشت تو به آرزویی که کرده بودی برسی.

وقت خداحافظی گفتم نرگس خانم انشالله جهیزیه عروسی‌ات. به شرطی که خوب درس بخوانی و خانم دکتر شوی.

خندید و گفت باشد، درس‌هایم را خوب می خوانم.

لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبارافغانستان

مسی آرزوی کودک افغان را برآورده کرد
لیونل مسی ستاره بارسلونا همراه با این تیم وارد قطر شده تا با الاهلی مسابقه دهد. حضور او در قطر منجر به برآورده شدن آرزوی یک کودک افغان شد. این کودک افغان که مرتضی احمدی ...
گزارش تصویری تمرین تیم ملی افغانستان در تاجیکستان
جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال افغانستان در شهر دوشنبه تاجیکستان زیر نظر انوش دستگیر سرمربی موقت تیم ملی به مدت یک ساعت برگزار شد. در این تمرین تمامی ۲۶ بازیکن حضور داشتند. تیم ملی بعد از ...
عکس دختر افغانی خوشگل
عکس دختر افغانی خوشگل   ...
فرشته حسینی: من الگویی از دختران افغانستانم
فرشته حسینی نام بازیگر زن افغان است که نقش اصلی فیلم رفتن را بر عهده دارد. فرشته حسینی خود را الگوی دختران افغان می داند و می گوید، خانواده‌ها آرزوی دخترانشان را نکشند فیلم سینمایی ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب مرتبط

  • دانلود آهنگ جدید احمدرضا نبی زاده به نام فصل پنجم دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام قدم میزنم دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به نام خواب جدایی دانلود آهنگ جدید امین رستمی به نام نفسم رفت دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین و فریدون آسرایی به نام کمک کن
    جدیدترین ترانه ها
  • مطالب اخیر